Jak alkohol wpływa na wygląd? Ile kcal ma alkohol?

Każda z nas kobiet inwestuje w każdym miesiącu nie małe sumy w kosmetyki, które mają nas upiększać, hamować procesy starzenia się skóry, a także korygować niedoskonałości. Stosujemy każdego dnia w domowym zaciszu, różnorodne zabiegi pielęgnujące, a niektóre z nas regularnie odwiedzają gabinety kosmetyczne. Uroda, wygląd i zdrowie naszej skóry są dla nas bardzo ważne,a mimo to pijemy alkohol, który ma zły wpływ na stan naszej cery i starzenie się skóry.

Jak alkohol wpływa na wygląd?

Nie od dziś wiadomo, że spożywanie alkoholu prowadzi do odwodnienia organizmu. W związku z czym traci również nasza skóra, która przez brak wody staje się szara, pozbawiona blasku, mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych,a także może stać się podrażniona. Kobiety, które spożywają znaczne ilości alkoholu miewają także wypryski, często borykają się z opuchniętymi powiekami, a także sińcami pod oczami. Nadmierne spożycie napojów zawierających alkohol zakłóca naszą gospodarkę hormonalną i działa negatywnie na funkcjonowanie naszego organizmu. 

Oprócz negatywnego wpływu na wygląd cery i skóry, alkohol również dotyka po jakimś czasie regularnego spożywania, nasze włosy. Odwodnione włosy stają się suche, łamliwe, pojawiają się też rozdwojone końcówki i trudne do ujarzmienia tzw. “siano”.

Czy warto regularne spożywać alkohol? Odpowiedź brzmi : zdecydowanie NIE.

A co z naszą figurą? 

Alkohol, wypijany przez kobiety, zwłaszcza pod postacią słodkich drinków zawiera pokaźne ilości cukru i pustych kalorii. Jak powszechnie wiadomo, puste kalorie odkładają się w postaci tłuszczyku gromadzonego w okolicach brzucha, ud oraz pośladków- czego nie chcemy. Jeśli mamy zamiar napić się alkoholu, a zależy nam na zgrabnej sylwetce postawmy na wino wytrawne. 

Jak alkohol wpływa na wygląd? Ile kcal ma alkohol?

Zawartość kaloryczna

Chcemy aby schudnąć, liczą się dla nas m.in. spożywane kalorie. Napoje alkoholowe to w większości wysokokaloryczne produkty, wszystko jednak zależy od rodzaju trunku, zawartego w nim cukru i procentowej ilości alkoholu. Kaloryczność różnych typów alkoholu można jednak mniej więcej oszacować. Ile kalorii znajdziemy w najpopularniejszych trunkach?

  • Wino wytrawne – 100 ml – 67 kcal
  • Wino słodkie – 100 ml – 116 kcal
  • Piwo ciemne – 100 ml – 75 kcal
  • Piwo jasne – 100 ml – 70 kcal
  • Wódka czysta – 100 ml – 275 kcal
  • Rum – 100 ml – 375 kcal

Największy wybór kosmetyków do pielęgnacji w sklepie amfora.pl

Jak alkohol wpływa na wygląd? Ile kcal ma alkohol?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a