Jaki balsam do ciała jest najlepszy? Jak wybrać?

Każda z nas kobiet wie, jak ważne jest regularne nawilżanie skóry całego ciała. Dbamy o nią szczególnie latem, gdy narażona na działanie promienii słonecznych skóra szybciej się wysusza. Będąc w ciągłym zabieganiu, szukamy sposób na jeszcze szybszą i łatwiejszą pielęgnację. Na przód wychodzi nam balsam prysznic. Jest to świetny i szybki kosmetyk, a także spełnia swoje zadanie – nawilża. Co jednak jest lepsze na dłuższą metę? Balsam pod prysznic, a może zwykły balsam? Który z nich wybrać? Jaki balsam do ciała jest najlepszy?

Zwykły balsam, a balsam pod prysznic – porównanie

Balsam pod prysznic do doskonały sposób dla osób wiecznie zabieganych i zapracowanych. Jest świetny, gdy cenna jest dla nas każda minuta. Sprawdza się podczas letnich upałów, kiedy bierzemy prysznic nawet kilka razy dziennie, by schłodzić się i umyć ciało. Łatwa aplikacja daje szybki efekt oraz podstawową pielęgnację ciała. Jaki balsam do ciała jest najlepszy

Jednak balsam pod prysznic to rozwiązanie połowiczne. Można stosować je przez cały rok ale tylko nieliczne osoby posiadają skórę, którym dawka nawilżenia, zawarta w tym kosmetyku, wystarczy.

Większość z nas posiada skórę, która ma większe wymagania i potrzebuje dodatkowo tradycyjnego balsamu do ciała. Jest to preparat, który charakteryzuje gęstsza konsystencja i bogatsza koncentracja substancji odżywczych i nawilżających. Skóra, która bez ustanku narażona jest na niekorzystne oddziaływanie czynników zewnętrznych (promienie słoneczne, woda, otarcia, suche powietrze, itd.), odwadnia się, rogowacieje, wysusza, swędzi, piecze, itp. Balsamy pod prysznic są zbyt łagodne, by zaspokoić potrzeby naszej skóry, dlatego musimy uzupełniać ich działanie poprzez regularne stosowanie tradycyjnych balsamów do ciała. Nasz uroda nie lubi pośpiechu. Aby cieszyć się nią jak najdłużej, zadbajmy o wygospodarowanie czasu, by zadbać o siebie.

 

Szukasz balsamu? A może wersji pod prysznic? Sprawdź w amfora.pl

 

 

Jaki balsam do ciała jest najlepszy? Jak wybrać?
5 (100%) 3 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a