Błędy w makijażu – jakie są najczęściej popełniane? Jak się ich wystrzegać?

Makijaż jest najlepszą ozdobą kobiety, jednak tylko pod warunkiem tego, że zostanie on dobrze wykonany. Najczęstsze błędy w makijażu dodają nam lat albo czynią nasz wygląd przerysowanym. Warto wiedzieć, czego należy unikać w makijażu i jak te rady stosować.

Błędy w makijażu – oczy

Przy nakładaniu cieni często zdarza nam się przesadzić, zwłaszcza gdy używamy kosmetyków dość niskiej jakości i potrzeba wielu warstw, by zauważyć efekt ich zastosowania. Niestety, cienie do powiek mają tendencję do zbierania się w zagłębieniach naszych oczu lub powieki, zwłaszcza po kilku godzinach noszenia intensywnego makijażu. Nasza rada to zastosowanie bazy do powiek, a także niestosowanie większej ilości cieni niż dwa kolory – jeden na górnej powiece, a drugi na dolnej. Inna popularna wada makijażu to zbyt cienkie brwi, które nadają naszej twarzy zdziwionego wyrazu. Nigdy nie wyrywajmy brwi powyżej ich górnej linii i w miarę możliwości zachowajmy ich naturalny kształt. Jeżeli już popełniłyśmy ten błąd to możemy zacząć stosować preparat na szybszy porost włosów lub olejek rycynowy – z tym ostatnim należy uważać, gdyż znacznie przyciemnia kolor brwi.

błędy w makijażu

Błędy w makijażu ust

Przerysowana obwódka ust, czyli kredka w znacznie ciemniejszym kolorze niż szminka, to jeden z najgorszych faux paux makijażu. Kredkę, i to w kolorze maksymalnie zbliżonym do szminki lub jedynie lekko jaśniejszej, powinno stosować się z umiarem. Dbajmy także o powierzchnie ust, a nie tylko ich kolor – gładkie, pełne życia wargi prezentują się ładnie nawet ze zwykłym błyszczykiem.

Dobierz podkład ostrożnie

Przy wyborze podkładu należy zachować szczególną ostrożność. Nigdy nie należy oceniać odcienia podkładu na nadgarstku – kolor pomiędzy nim a nasza twarzą może się diametralnie różnić! Najlepiej dobrać odpowiedni podkład w świetle dziennym. Przydadzą się ku temu niewielkie pojemniczki, w których umieścimy próbki podkładu, a następnie ocenimy efekt w domu. Byt ciemny podkład postarza, natomiast zbyt jasny nadaje trupiego efektu. Wybierzmy jak najlepszy podkład, zwłaszcza przy cerze sprawiającej duże problemy.

 

Szukasz kosmetyków do makijażu? Zobacz szeroką ofertę w sklepie amfora.pl

Błędy w makijażu – jakie są najczęściej popełniane? Jak się ich wystrzegać?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a