Blizna na twarzy – 5 sposobów na zakrycie blizny!

Blizny na twarzy, mogą powstać w wyniku choroby (ospy, trądziku), lub w wyniku wypadku. Nowoczesne kosmetyki, pozwalają całkowicie zamaskować blizny. Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu dowiesz się jak ukryć problem, jakim może być blizna na twarzy.

blizna na twarzy

Blizna na twarzy – 5 sposobów na zakrycie blizny!

Stosuj podkłady wysokiej jakości

Odpowiednio dobrany podkład kryjący, dobrze zamaskuje blizny. Warto zainwestować w kosmetyki z wyższej półki, które dobrze pokryją zgrubienia i zmniejszą błyszczenie blizny. Będą one utrzymywały się dłużej i nie będą się łuszczyć, tak, jak tanie kosmetyki. Nowoczesne podkłady pozwalają całkowicie zamaskować widoczność płytkich zmian, oraz zmniejszają widoczność blizn o charakterze grudek.

Stosuj kremy odżywcze

Nie wolno zapominać o prawidłowej pielęgnacji tkanki blizny. Zwykle jest ona pozbawiona gruczołów łojowych, co prowadzi do łuszczenia się lub nadmiernej wrażliwości. Z tego powodu, na blizny należy nakładać kremy o działaniu odżywczym w nieco większej ilości niż na resztę twarzy. Dzięki temu, wyrównasz bliznę. Szczególnie korzystne działanie w przypadku blizn, mają kremy zawierające aloes oraz naturalne oleje.

Nakładaj kremy z cebuli

Cebula zawiera alantoinę, składnik, który zmiękcza skórę i przywraca jej prawidłową strukturę.
Kremy z cebuli, zawierają dużą ilość witamin wpływających korzystnie na skórę. Aby zmniejszyć widoczność blizny na twarzy, należy regularnie nakładać na bliznę niewielką ilość kremu i następnie go wmasowywać, aż do pełnego wchłonięcia. Dzięki temu, pobudzimy tkanki skóry do samodzielnej odbudowy i widoczność blizny z czasem się zmniejszy. Z uwagi na nieprzyjemny zapach, kremy z cebuli stosuje się na wieczór.

Używaj kremy z perłą

Kremy zawierające perły, są stosowane w przypadku blizn (także tych po oparzeniach), oraz rozstępów. Podobnie, jak w przypadku innych preparatów na blizny, przy stosowaniu kremów z perłą, kluczem do sukcesu jest tutaj częste stosowanie i masowanie blizny. Ekstrakty z perły wyrównują koloryt skóry i rozjaśniają ją. To szczególnie ważne w przypadku ciemnych blizn po trądziku i ospie. Regularne stosowanie takiego kremu, wpłynie korzystnie na powierzchnię blizny.
Kremy z dodatkiem perły, będą wspierały strukturę skóry i przyśpieszą jej regenerację.

Stosuj kremy sylikonowe

Kremy i żele sylikonowe, są tworzone z myślą o najbardziej widocznych bliznach, których nie można pozbyć się za pomocą innych metod. Zwykle nie mają zapachu, a ich działanie polega na rozjaśnianiu i wygładzaniu tkanki blizny. Przed zastosowaniem silnego kremu sylikonowego, upewnij się, czy można go stosować na twarzy.

Loreal Infallible 24H Matte Foundation

BELL Podkład-krem BB Skin Adapt

MAX FACTOR Facefinity Compact Foundation

Revlon Colorstay

Manhattan Powder Mat Make Up

revlon-colorstay-makeup-normal

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź ofertę sklepu amfora.pl, posiadający duży wybór kosmetyków do pielęgnacji twarzy

Zobacz więcej kosmetyków do pielęgnacji twarzy w sklepie amfora.pl!

Blizna na twarzy – 5 sposobów na zakrycie blizny!
3.5 (70%) 2 votes
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a