Calvin Klein Obsession – recenzja oraz opinie.

Zapach o ponadczasowym charakterze – Calvin Klein Obsession to orientalne perfumy dla kobiet. To jeden z flagowych zapachów marki i jedna z popularniejszych kompozycji o tym charakterze. Czym pachną perfumy Obsession? Czy warto po nie sięgnąć?

Calvin Klein Obsession

Calvin Klein Obsession – zarys historii zapachu

Kompozycja Calvin Klein Obsession miała swoją premierę w 1985 roku. Jej twórcą jest znany i ceniony perfumiarz – Jean Guichard, któremu zawdzięczamy także wiele innych zapachów. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Cacharel: Eden, LouLou i inne.
  • Calvin Klein: Obsession.
  • Fragonard: Soleil.

Oczywistą inspiracją dla tego zapachu są Indie, orient i bogactwo tamtejszej kultury, kuchni i aromatów. Zapach Obsession przywodzi na myśl orientalny sklep z wonnościami, pachnącą kadzidłem świątynię i rozgrzaną łaźnię. To zapach wyjątkowy, mocny i wyrazisty.

Calvin Klein Obsession – jakie nuty zapachowe zawiera?

Kompozycja Obsession jest dostępna w formie wody perfumowanej, dzięki temu wyróżnia się wyrazistym, mocnym aromatem. Zapach jest otulający, silny, powłóczysty. Pozostawia za sobą tak zwany „ogon”.

Calvin Klein Obsession – nuty zapachowe:

  • Nuty głowy: bergamotka, mandarynka, wanilia, zielone akordy.
  • Nuty serca: bazylia, drzewo sandałowe, jaśmin, kolendra, kwiat pomarańczy, wetyweria.
  • Nuty bazowe: bursztyn, kadzidło, mech, piżmo.

Aromat Obsession EDP jest zdumiewający. Początek jest silny, lekko męski, ziołowy i zielony. Po czasie odsłania całe bogactwo orientu, pojawiają się nuty słodkiej wanilii oraz kwiatu pomarańczy. Całość podkreślają nuty drzewne, mech, piżmo i kadzidło.

Trwałość zapachu

Calvin Klein Obsession to perfumy o dużej trwałości. Są silnie wyczuwalne więc nie trzeba spryskiwać się nimi zbyt obficie. To zapach, który rozciąga się wokół używającej go osoby, zostawia po sobie tak zwany „ogon”. Ta intensywność idzie w parze z trwałością perfum – utrzymują się na skórze przez około 10 godzin, co jest bardzo wygodne gdyż nie trzeba powtarzać aplikacji w ciągu dnia.

Calvin Klein Obsession – dla kogo?

To kompozycja wyrazista, orientalna, bogata i trwała. Powinna przypaść do gustu dojrzałym kobietom o silnym charakterze. Z pewnością nie jest to woń dla osób nieśmiałych czy bardzo młodych. Obsession pachnie orientem, kadzidłem, wanilią, akordami drzewnymi. Pięknie dojrzewa na skórze, jest to zapach elegancki i szykowny. Nadaje się na wieczór, na sezon jesienno-zimowy.

Calvin Klein Obsession – opinia

To zapach, który można pokochać albo znienawidzić, trudno pozostać obojętnym na zawarte w nim aromaty. Z pewnością nie jest to kompozycja typowa, jakich wiele (kwiatowa, owocowa, słodka). To perfumy wyrafinowane, eleganckie i szykowne, które po prostu trzeba przetestować, by przekonać się, czy będą dla nas odpowiednie.

Zobacz perfumy Calvin Klein Obsession w sklepie afmora.pl!

Calvin Klein Obsession – recenzja oraz opinie.
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a