Carolina Herrera, Carolina Herrera – recenzja oraz opinie.

Perfumy Carolina Herrera to zapach o kwiatowo-owocowym charakterze z delikatnie korzenną nutką. To propozycja dość klasyczna i wysmakowana, która powinna przypaść do gustu kobietom ceniącym elegancję i klasyczny szyk. Co takiego kryje w sobie ta kompozycja? Jakie nuty zapachowe zawiera? Czy warto po nią sięgnąć?

carolina herrera

Carolina Herrera – zarys historii zapachu

Perfumy Carolina Herrera marki Carolina Herrera to flagowy zapach, który powstał w 1988 roku. Kompozycję zawdzięczamy trzem znanym perfumiarzom. W przygotowaniach perfum Carolina Herrera swój udział mieli: Carlos Benaim, Clement Gavarry i Rosendo Mateu.
Inspiracją i muzą dla tej kompozycji jest kobieta elegancka, ceniąca minimalizm i prostotę, które są symbolem wysokiej klasy. To właśnie stoi za sukcesem marki oraz perfum flagowych – Carolina Herrera. Zapach ujęto w zgrabny, minimalistyczny flakon i estetyczny kartonik.

Jakie nuty zapachowe zawiera?

Perfumy Carolina Herrera marki Carolina Herrera wyróżniają się połączeniem woni owoców, kwiatów oraz nut drzewnych. Zapach nie jest krzykliwy ani ekscentryczny, bliżej mu do stonowanej i eleganckiej klasyki. Zawdzięcza to dobrze skomponowanym nutom zapachowym.

  • Nuty głowy: zielona nuta, morela, pomarańcza, bergamotka, drzewo.
  • Nuty serca: jaśmin, ylang-ylang, tuberoza, konwalia, narcyz, wiciokrzew.
  • Nuty bazowe: piżmo, cyweta, drzewo sandałowe, mech, wetyweria, cedr, bursztyn.

Zapach uwalnia się i rozwija stopniowo. Kolejno otula skórę aromatem delikatnej moreli w towarzystwie rześkiej bergamotki i pomarańczy. Później pojawia się słodycz i upojna woń konwalii, narcyza i jaśminu. Całość przełamują zielone nuty, drzewo i wiciokrzew. Bazą jest wonne piżmo, mech, cedr i bursztyn więc pachnidłu daleko do słodkiego aromatu dla nastolatek. To kompozycja wysmakowana, elegancka i idealna na szczególne okazje.

Trwałość zapachu

Perfumy Carolina Herrera marki Carolina Herrera są wyjątkowe. Wyróżniają się nie tylko ładną kompozycją zapachową, ale również trwałością. Utrzymują się na skórze przez cały dzień, rozwijając się od lekkich nut głowy aż do upajającej woni serca i bazy. Pod koniec dnia pachną delikatnie piżmem, cedrem i drzewem sandałowym z wyczuwalną nutą kwiatów.

Dla kogo?

Carolina Herrera marki Carolina Herrera to klasyk w ofercie tej firmy. Zapach ma długą historię, a wciąż można sięgać po niego z pełną satysfakcją. Jego woń nie zdezaktualizowała się, jest ponadczasowa i elegancka. To perfumy, które można polecić kobietom pewnym siebie, stawiającymi na klasykę, szyk i minimalizm. Zapach ten sprawdza się zarówno do stosowania na co dzień lub na większe okazje.

Opinie

Warto sięgnąć po perfumy Carolina Herrera, jeśli tylko ceni się klasykę i zapachy, które wyłamują się na tle aktualnych trendów. Nie jest to zapach dla każdego. Nie kusi słodyczą, nie upaja od razu wonią kwiatów. Jest szykowny i efektowny więc warto przetestować go na własnej skórze.

Zobacz perfumy Carolina Herrera w sklepie afmora.pl!

Carolina Herrera, Carolina Herrera – recenzja oraz opinie.
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a