Cera naczynkowa, jak rozpoznać, jak pielęgnować, na co uważać?

Coraz więcej ludzi cierpi na problem cery naczynkowej – dotyka ona zwykle kobiety o jasnej karnacji. Odpowiednia pielęgnacja takiej cery, pozwoli na zmniejszenie niekorzystnych objawów. Przyczyną nieprawidłowości skórnych, jest rozmieszczenie naczynek krwionośnych zbyt płytko pod powierzchnią skóry. Doradzamy, jak walczyc z problemem jakim jest cera naczynkowa!

cera naczynkowa

Cera naczynkowa – Jak rozpoznać?

Najważniejsze objawy cery naczynkowej, to:
rumień, pojawiający się na policzkach i na szyi
naczynka krwionośne, znajdujące się bezpośrednio pod powierzchnią skóry, widoczne na przykład w okolicy nosa
częste zaczerwienienie cery, widoczne mimo podkładu
Objawy cery naczynkowej są szczególnie widoczne zimą, ale mogą nasilać się także pod wpływem opalania, przy wysokim ciśnieniu oraz podczas podekscytowania.
Cera naczynkowa, mimo tego, że nie jest chorobą, może sprawiać poważne trudności w pielęgnacji. U osób z tą cerą, często dochodzi do swędzenia i pieczenia skóry. Częstym objawem jest także nadwrażliwość na dotyk. Naczynka stają się bardziej widoczne w ciąży oraz w starszym wieku. Stosując odpowiednią pielęgnację cery, można ograniczyć rozwój takich dolegliwości, jak trądzik różowaty.

Cera naczynkowa – Jak pielęgnować?

Odpowiednia pielęgnacja cery naczynkowej pozwala zmniejszyć widoczność naczynek i wspiera odporność na czynniki zewnętrzne. Prawidłowa pielęgnacja zaczyna się od unikania czynników, które szkodzą cerze, takich, jak słońce, alkohol czy ostre przyprawy. Nie należy się także przegrzewać (na przykład podczas sportu).
Kosmetyki stosowane przy cerze naczynkowej powinny być delikatne i mieć delikatne działanie ściągające. Większość producentów kosmetyków ma w swojej ofercie kremy i inne preparaty, stworzone z myślą właśnie o skórze naczynkowej. Jeśli mamy ten problem, warto przed zakupem wypróbować próbkę kremu na mniej wrażliwej części skóry. W ten sposób unikniemy ewentualnej alergii.
Unikamy natomiast stosowania kosmetyków, które mogą podrażniać, takich, jak silnie działające mydła, peelingi i żele do mycia.
Ważna jest także prawidłowa dieta, w której znajduje się dużo warzyw i owoców, a niewiele ostrych przypraw i alkoholu.
Jeśli problemy z naczynkami narastają i są bardzo widoczne, należy skonsultować się z dermatologiem lub (w mniej niepokojących przypadkach), z kosmetyczką. Naczynka można zamknąć podczas takich zabiegów, jak galwanizacja, jonofereza czy sonofereza.

Odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej jest konieczna, jeśli chcemy uniknąć takich dolegliwości, jak trądzik różowaty czy teleangiektazje, czyli bardzo widoczne naczynka.

Sprawdź szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji skóry w amfora.pl!

Cera naczynkowa, jak rozpoznać, jak pielęgnować, na co uważać?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a