Cera trądzikowa, jak dbać, leczyć, jakich kosmetyków używać?

Cera trądzikowa dotyczy większości młodych osób i pojawia się w okresie dojrzewania. Dwa główne problemy, które dotykają osoby z cerą trądzikową, to nadmierne wydzielanie sebum oraz nieprawidłowe nawarstwianie się komórek naskórka. Przyczyną powstania tego problemu dermatologicznego, może być nieprawidłowa pielęgnacja lub skłonności rodzinne, ale w większości przypadków, główną rolę odgrywają hormony.

Cera trądzikowa

Jak dbać o cerę trądzikową?

Przy cerze trądzikowej, bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja. Skórę należy regularnie oczyszczać, za pomocą nieinwazyjnych środków, takich, jak peelingi czy żele do mycia twarzy. Nie wolno zapominać także o stosowaniu kremów nawilżających – cera trądzikowa, jest często także przesuszona. Niewskazane jest także wyciskanie zaskórników – prowadzi to do pogorszenia stanu skóry.

Cera trądzikowa – leczenie

Poważne przypadki trądziku, mogą być przyczyną pogorszonej samooceny i złego samopoczucia. W najpoważniejszych przypadkach, trądzik prowadzi do powstania trwałych blizn. Z tego powodu, zaawansowany trądzik należy leczyć, za pomocą środków przepisanych przez dermatologa. Mają one działanie złuszczające oraz bakteriobójcze (zwłaszcza na bakterie beztlenowe), dzięki czemu pozbywamy się głównej przyczyny trądziku.

Jakich kosmetyków używać przy trądziku?

Kosmetyki powinny delikatnie oczyszczać skórę i maskować zmiany, a także zmniejszać błyszczenie się skóry. Dobrym wyborem są kosmetyki zawierające związki siarki lub srebro koloidalne, a także preparaty zawierające zielone pigmenty. Większość firm sprzedających kosmetyki, ma w swojej ofercie serie przeciwtrądzikowe – znajdziemy w nich takie preparaty, jak kremy (także punktowe), żele, peelingi czy mydła, które ułatwiają pielęgnację skóry.

Jakie kosmetyki są niewskazane przy trądziku?

Przy trądziku nie wolno stosować kosmetyków komedogennych, czyli takich, które zapychają pory skóry. Dotyczy to głównie podkładów oraz kremów stosowanych na skórę. Niewskazane są także kosmetyki, które mocno wysuszają skórę, ponieważ prowadzi to do zwiększenia wydzielania sebum. Kosmetyki o działaniu podrażniającym, także będą działały niekorzystnie.

Dodatkowe zalecenia przy trądziku

Osoby z nasilonym trądzikiem, powinny zwrócić uwagę na to, co jedzą. Objawy trądziku nasilają się często po zjedzeniu słodyczy i fast foodów. Warto pamiętać także o tym, że zbyt częste mycie skóry, prowadzi do jej wysuszenia i pogorszenia objawów trądziku. Jeśli dolegliwości są bardzo nasilone, należy skonsultować się z dermatologiem.

 

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź ofertę sklepu amfora.pl, posiadający duży wybór kosmetyków do cery trądzikowej.

Babuszka Agafia Naturalne syberyjskie kwiatowe

Garnier Czysta Skóra Krem

Bielenda Skin Clinic Professional Maska

Nevskaya Kosmetika Mydło Dziegciowe

Nacomi Olejek z Czarnuszki

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Zobacz więcej kosmetyków do cery trądzikowej w sklepie amfora.pl!

Cera trądzikowa, jak dbać, leczyć, jakich kosmetyków używać?
Rate this post
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a