Choker na szyję – jak zrobić naszyjnik ? DIY

Choker na szyję to jeden z najbardziej modnych naszyjników ostatnich miesięcy. Choker to naszyjnik podobny do obroży. Może być wykonany z wielu różnych materiałów – koronki, łańcuszka, tasiemki, sznurka czy rzemienia. Do tego choker niejedną ma twarz – raz może on być krótki, innym razem posiadać wolne kawałki sznureczka czy rzemyka. Opcje są naprawdę szerokie, lecz chcąc wykonać choker samemu korzystamy z tego, co mamy pod ręką lub co najbardziej nam pasuje.

choker na szyję

Choker na szyję – DIY

Choker to dodatek idealny do stylizacji utrzymanych w stylu rockowym i minimalistycznym. Elementy pojawiające się w chokerze, takie jak srebro, złoto czy kamienie, powinny być dopasowane do reszty biżuterii. Na pewno jednak ten naszyjnik to propozycja dla kobiet, które chcą być modne.

Naszyjnik wykonany własnoręcznie – jak to zrobić?

 Ze względu na prostą konstrukcję choker możemy zrobić samemu. Potrzebne nam będą wielorakie tasiemki, w różnych wersjach i kolorach, a także igła, nożyczki i odpowiednie elementy do zapinania – karabińczyki oraz zaciski. To wersja podstawowa, którą trzeba będzie uzupełnić w przypadku bardziej skomplikowanych chokerów. Z takiego zestawu możemy stworzyć choker z ładnej welurowej lub koronkowej tasiemki. Najpierw należy opleść nią naszą szyję, a następnie zaznaczyć miejsce, w którym choker nie uciska nas za bardzo, a także nie jest zbyt luźny. Od tej długości warto odjąć kilka milimetrów przewidzianych na odpowiednie zapięcie. Choker można ozdobić na przykład ćwiekami – wystarczy wbijać je co kilka centymetrów. W niestandardowej wersji choker może zostać wykonany z dość szerokiego paska materiału – o na przykład pięciu centymetrach szerokości i kilkunastu długości. Należy go przeciąć na pół i w środku przyszyć kółeczko np. od breloka. Ostatnia z propozycji to choker wiązany. Tutaj wystarczy zwykły rzemyk, którego dwa końce będą zakończone poprzez koraliki. Żeby dobrze trzymały się one na miejscu wystarczy przypalić końcówki rzemyka lub go zapleść w supełek.

KOSMETYKI, AKCESORIA, PIELĘGNACJA – AMFORA.PL

Choker na szyję – jak zrobić naszyjnik ? DIY
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a