Christian Dior Sauvage – recenzja oraz opinie.

Zapach inspirowany przestrzenią, dziką naturą, błękitem nieba rozpościerającym się nad zapierającym dech krajobrazem – to właśnie Sauvage marki Christian Dior. Czym wyróżnia się ta nowa kompozycja dla mężczyzn? Kto jest jej autorem i czy warto po nią sięgnąć? Przestawiamy recenzję popularnych perfum Christian Dior Sauvage, dzięki której dowiesz się wszystkiego co potrzebujesz wiedzieć o tym zapachu.

Christian Dior Sauvage

Christian Dior Sauvage – zarys historii zapachu

Kompozycja została wprowadzona na rynek w 2015 roku. Jej twórcą jest ceniony perfumiarz Francois Demachy, który jest autorem i współautorem wielu innych zapachów popularnych marek. Oto kilka z nich:

  • Christian Dior: Addict to Life, Aqua Fahrenheit, Dior Addict, Dior Homme, Miss Dior i wielu innych kompozycji tej marki.
  • Fendi: Fan di Fendi, Furiosa i innych.
  • Givenchy: Dahlia Divin, Dahlia Noir i innych.

Dior Sauvage to zapach wyjątkowy pod wieloma względami. Warto podkreślić, że jest to pierwszy w pełni odrębny zapach męski tej marki od 2005 roku, czyli od czasu premiery kompozycji Dior Homme. Jak to możliwe, skoro jest tak wiele zapachów marki Christian Dior dla mężczyzn? Otóż wiele kompozycji to tak zwane flankery, czyli zapachy będące kolejnymi kompozycjami z danej serii. Często poszczególne perfumy będące flankerami mają podobne nuty zapachowe do pierwowzoru, a różnią się detalami, ale równie dobrze mogą to być kompozycje bardzo odległe od pierwowzoru.

Przykładem może być właśnie zapach Dior Homme, dla którego flankerem jest Dior Homme Intense, Dior Homme Sport itd. Trudno więc dziwić się temu, że już sama zapowiedź całkowicie nowego zapachu Dior Sauvage wzbudzała silne emocje.
Nazwa perfum Sauvage z francuskiego oznacza dziki – to budzi od razu skojarzenie z wyrazistym, interesującym zapachem. Faktycznie, inspiracją do stworzenia tej kompozycji była otwarta przestrzeń i jej aromaty, błękitne niebo rozpościerające się nad kamienistym krajobrazem pustynnym. Twarzą zapachu został Johnny Depp, który znany jest z wielu ról postaci ekscentrycznych, dzikich i nieobliczalnych.

Ciekawostką jest fakt, że w ofercie marki Christian Dior znajduje się zapach Eau Sauvage z 1966 roku, jednak zawierał on zdecydowanie inne nuty zapachowe od kompozycji Sauvage z 2015 roku.

Christian Dior Sauvage – nuty zapachowe kompozycji

Zapach Sauvage jest określany przez markę Christian Dior jako kompozycja wyrafinowana i śmiała. Łączy w sobie składniki najlepszej jakości z udanym zestawieniem nut zapachowych. Jakie konkretnie nuty zapachowe pojawiają się w tej kompozycji?

  • Nuty głowy: pieprz, kalabryjska bergamotka (pozyskana specjalnie z myślą o tej kompozycji).
  • Nuty serca: geranium, lawenda, pieprz syczuański, elemi, różowy pieprz, wetyweria, paczula.
  • Nuty bazy: cedr, labdanum, ambroksan.

Początkowo zapach perfum Dior Sauvage jest lekko cytrusowy, przesycony wonią esencji bergamotki kalabryjskiej i odrobiną czarnego pieprzu. Po tym wstępie woń rozwija się i przechodzi w nuty z kategorii morsko-drzewnej.

Trwałość zapachu Sauvage marki Christian Dior

Zapach Sauvage marki Christian Dior jest kompozycją trwałą, która długo utrzymuje się na skórze. Trwałość zapachu to około 8 godzin, co pozwala cieszyć się jego piękną wonią przez większą część dnia. To powoduje, że nie ma potrzeby odświeżania aromatu już po kilku godzinach. Należy pamiętać o tym, że ostateczna trwałość zapachu na skórze to cecha indywidualna – aromat utrzymuje się zupełnie inaczej na skórze suchej, a inaczej na dobrze nawilżonej.

Christian Dior Sauvage – dla kogo?

Christian Dior Sauvage to zapach dla mężczyzn pewnych siebie, pragnących wiele osiągnąć. To kompozycja zawierająca nuty cytrusowe, drzewne, morskie i metaliczne. Jest wyrafinowana i wyrazista. Pasuje do mężczyzn dojrzałych, eleganckich. Jest zapachem do stosowania na co dzień oraz na specjalne okazje.

Uwagę zwraca także efektowny, minimalistyczny flakon pachnidła Christian Dior Sauvage. Flakon ma kształt walca, a szkło jest subtelnie cieniowane (od ciemnego, niemal czarnego granatu rozjaśnia się do przezroczystości). Zatyczka jest magnetyczna, co ułatwia zamykanie perfum i sprawia, że wrzucone do torby lub plecaka nie otworzą się zbyt łatwo. To wszystko sprawia, że jest to propozycja w sam raz na prezent – zarówno zapach, jak i jego opakowanie są eleganckie i wyszukane.

Ocena zapachu

Aromat Sauvage Christian Dior jest trwały, esencjonalny i wyrazisty. To pachnidło, które świetnie sprawdza się na co dzień, pasuje do mężczyzn eleganckich i pewnych siebie. Sama kompozycja zapachowa jest przyjemna, ładnie rozwija się na skórze. Można ją polecić miłośnikom zapachów cytrusowo-drzewnych z metaliczną nutą.

Zobacz perfumy Christian Dior Sauvage w sklepie afmora.pl!

Christian Dior Sauvage – recenzja oraz opinie.
4 (80%) 3 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a