Cienie matowe czy cienie połyskujące ? Ranking cieni do powiek

Wybór pomiędzy cieniami matowymi a połyskującymi jest tylko z pozoru prosty. Tak naprawdę wiele zależy od naszej stylizacji, okazji, na jaką wykonujemy makijaż, a także od typu naszej urody. Przykładowo – matowe cienie pomogą zakryć zbyt wypukłe oczy, podczas gdy te błyszczące pomogą paniom, których oczy są osadzone zbyt głęboko. Dowiedzmy się zatem, czym kierować się przy dokonywaniu wyboru pomiędzy cieniami matowymi oraz tymi, które są świetliste.

Cienie matowe czy cienie połyskujące

Cienie matowe czy cienie połyskujące ?

Cienie w wersji mat idealnie nadają się do podkreślania naszego naturalnego typu urody. Określając przydatność cieni musimy mieć na uwadze to, że ich celem jest nadanie naszym oczom odpowiedniego kształtu, nie zaś koloru. Cienie matowe pozwalają nam bardziej sprawnie regulować to, czy chcemy by nasze oczy stały się większe (jasne odcienie w wewnętrznym kąciku oczu) czy też pragniemy odpowiednio regulować ich rozmieszczenie – na przykład dla oczu zbyt szeroko rozstawionych warto stosować ciemne matowe cienie w wewnętrznym kąciku oka. Cienie matowe posiadają jednak tę wadę, że sprawiają, że nasze oczy wydają się bardziej płaskie. Dlatego zawsze warto dodać odrobinę połysku zaczerpniętego właśnie z błyszczących cieni do powiek. Zwróćmy też uwagę na to, że cienie matowe posiadają bardzo wiele pigmentu, dlatego nietrudno jest o to, by za ich pomocą uzyskać przesadzony, zbyt mocny efekt. Starajmy się więc dozować je ostrożnie.

Cienie błyszczące – kiedy warto je wybrać?

 Połyskujące cienie do oczu występują w trzech wersjach: perłowej, satynowej oraz metalicznej. Te pierwsze dają efekt lekkiego kiczu i tylko ich umiejętne stosowanie sprawi, że będziemy pięknie wyglądać. Warto wypróbować cienie perłowe, gdyż za ich pomocą można uzyskać delikatny i oryginalny efekt. Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem są cienie satynowe dające efekt pośredni między matowym cieniem do powiek, a tym błyszczącym. Uważajmy jednak na cienie brokatowe, z którymi łatwo przesadzić – stosujmy je ostrożnie i uważajmy, by nie osiadały na twarzy.

Ranking cieni do powiek

The Balm Nude – paletka

Sprawdź cenę!

Makeup Revolution cienie do powiek

Sprawdź cenę!

Benecos Paletka cieni 

Sprawdź cenę!
 Sprawdź cenę!

 ZOBACZ WIĘCEJ PROPOZYCJI CIENI I PALETEK W SKLEPIE AMFORA.PL

Cienie matowe czy cienie połyskujące ? Ranking cieni do powiek
5 (100%) 2 votes
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a