Cienkie włosy – jakie cięcie, fryzura, pielęgnacja cienkich włosów

Posiadaczki cienkich włosów mają problem z ich objętością. Chociaż genów nie da się zmienić to istnieją sposoby na to, by optycznie dodać objętości włosom. Wybierajmy takie cięcia, które sprawią, że nasze włosy będą wyglądać na bujniejsze. Które fryzury będą najlepsze?

Cienkie włosy – jakie cięcie wybrać ?

Cienkie włosy najlepiej prezentują się w krótkich i pocieniowanych fryzurach. Oprócz propozycji cięcia na chłopczycę bardzo dobrze sprawdzi się również asymetryczny bob, a także fryzura typu pixie cut. Dobrym wyjściem będzie takie cięcie typu shag. To fryzura złożona z niezwykle mocno wycieniowanych pasem oraz łobuzerskiej grzywki. Takie cięcie przez wiele lat preferowała Jane Fonda oraz Meg Ryan. Jednak dla jednoczesnego odmłodzenia polecamy ją wypróbować w lżejszej wersji. Przy wyborze fryzury shag najlepiej jest wybrać wersję, w której warstwy pod spodem są nieco krótsze od tych, jakie znajdują się na wierzchu.

Cienkie włosy

Cienkie włosy i klasyka. Czyli fryzura typu bob dla cienkich włosów

Świetnym, klasycznym rozwiązaniem jest wybór zwykłego boba, który jednak warto dopasować do specyfiki naszych włosów. Im bowiem będzie on krótszy, tym nasze włosy zyskają na swej gęstości. Warto także poeksperymentować z grzywką. Najlepiej, by sięgała do linii brwi, a także posiadała kilka pasem w delikatnie ciemniejszym kolorze. Dzięki tak subtelnej różnicy zyskamy efekt zagęszczenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : SZAMPON DO CIENKICH WŁOSÓW – JAKI?

Cienkie włosy a co z dłuższymi włosami?

Cienkie włosy wcale nie oznaczają, że musimy ograniczać się jedynie do krótkich fryzur. Jeśli podobają nam się włosy półdługie lub długie to wybierajmy po prostu ich dobrą stylizację. Dla dodania objętości sprawdzi się podkręcanie końcówek lub suszenie włosów na szczotce. Włosy nie będą smętnie zwisać, lecz pięknie się zawijać. Dobrze wprowadzić do uczesania elementy nieładu, które zawsze dodają włosom objętości. Jeśli chodzi o kolorystykę to zawsze lepiej prezentują się pasma, gdzie spodnie warstwy są zafarbowane na ciemniejszą barwę. Posiadając długie i cienkie włosy zrezygnujmy z mocno obciążających je kosmetyków i preparatów.

1. Babuszka Agafia – szampon do włosów cienkich i rozdwojonychCienkie włosySprawdź cenę!
2. Bjobj Odżywka do włosów cienkich i zniszczonychCienkie włosy odżywka do włosówSprawdź cenę!
Cienkie włosy – jakie cięcie, fryzura, pielęgnacja cienkich włosów
5 (100%) 2 votes
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a