Czym najlepiej nakładać podkład? Pędzel, beauty blender?

Przyrząd, jaki służy nam do nakładania podkładu, decyduje o tym, czy będzie to czynność wygodna i efektywna, a nawet wpływa na długość utrzymywania się podkładu. Do dyspozycji mamy własne palce, gąbeczkę lub pędzel. O wyborze odpowiedniej aplikacji decydują nasze osobiste preferencje, a także typ naszego podkładu – to, czy jest on sypki, w płynie, a może występuje jako pianka? Która z opcji będzie dla nas najlepsza? I jakie zalety oraz wady posiada każda z nich?

Nakładanie podkładu palcami

Najprostszy i najpowszechniejszy sposób aplikacji podkładu to wykorzystanie własnych palców. Ma to pewne zalety i wiele wad. Dobra strona jest w zasadzie jedna – lepsze zespojenie się płynnego fluidu z naszą skórą pod wpływem ciepła palców. Zdecydowane wady to brak zadbania o odpowiednią higienę, zwłaszcza gdy nie umyjemy rąk przed rozpoczęciem makijażu. Palce są do tego mało precyzyjnym narzędziem do starannego nałożenia podkładu, a do tego zakrywają niedoskonałości w mało dokładny sposób. Nie są też uniwersalne, ponieważ dobrze nakładają tylko te podkłady, które występują w płynie.

Czym najlepiej nakładać podkład? Pędzel, beauty blender?

Gąbeczka do nakładania podkładu :

To bardziej higieniczne rozwiązanie, oczywiście jeśli gąbka jest regularnie myta – co każde albo co drugie użycie. Możemy też wybierać gąbki jednorazowe, choć jest to na pewno nieco kosztowniejsze rozwiązanie. Przez wielu gąbki są uznawane za o wiele mniej ekonomiczne, ponieważ pewna część podkładu zostaje przez nie wchłonięta. Istnieją różne gąbki, a wśród nich specjalną, dość innowacyjną odmianą jest tzw. beauty blender. Przestrzenna budowa gąbeczki sprawia, że podkład jest aplikowany w sposób, który zapewnia twarzy bardziej naturalny wygląd, co pozwala uniknąć efektu maski. Sprzyja temu również tworzywo, z jakiego powstaje beauty blender – struktura sztucznego materiału jest bardzo podobna do tej, jaką posiada skóra człowieka. Takie połączenie sprawia, że kilka warstw podkładu wygląda naturalnie. Wszystkie gąbeczki można przed użyciem nawilżyć – wtedy efekt nałożenia podkładu jest delikatniejszy. Sucha gąbeczka zapewni natomiast lepsze krycie. Wybierając gąbeczkę zwracajmy uwagę na to, czy jest ona odpowiednio miękka. Im bardziej poddaje się gnieceniu, tym większa naturalność makijażu. Jeżeli producent zaleca, by gąbeczka była nawilżana zawsze przed użyciem, to taki produkt pochłonie mniej podkładu.

Pędzle – wszystko, co musisz wiedzieć

To narzędzie uniwersalne, które sprawdza się do nakładania podkładu oraz pudru. Dobrze rozprowadzają podkład, a do tego są odporne na wchłanianie. Najlepsze pędzle do nakładania podkładu to modele z czubkiem płaskim. Pędzel najlepiej jest najpierw nieco zamoczyć, następnie aplikować podkład. Podstawowym dylematem przy wyborze pędzla jest rodzaj włosia.                                                     Naturalne i syntetyczne – każde z nich posiada jakieś zalety oraz wady. Pędzle z naturalnym włosiem lepiej transportują kolor, co nadaje makijażowi delikatnego i naturalnego wyrazu. Wspaniale sprawdzą się przy podkładach suchych. Jednak są również mniej odporne na zabrudzenia i złamania, trzeba je delikatniej czyścić. Stosując włosie naturalne musimy zawsze liczyć się z ryzykiem wystąpienia reakcji uczuleniowej. Pędzle ze sztucznym włosiem są bardziej optymalne do kosmetyków w płynie – syntetyczne materiały łatwiej się czyści, a do tego nie trzeba tego robić tak delikatnie. Kolejne zalety to mniejsza łamliwość oraz mniejsze ryzyko uczulania. Pędzle z włosiem sztucznym nie są dobre do nakładania podkładów sypkich, ponieważ musimy wtedy używać po prostu więcej kosmetyku. Ogólna zasada mówi o tym, że pędzle do płynnego podkładu powinny być zbite i gęste, mogą być płaskie i półokrągłe, a najlepiej – wykonane z włosia sztucznego. Z kolei podkład sypki, na przykład mineralny, będzie lepiej współgrał z pędzlami z włosia naturalnego.

Hakuro- pędzel do podkładu

Beauty Blender 

Pędzel do makijażu syntetyczny

Pędzel do podkładu

Gąbka do makijażu 

Sprawdź!Sprawdź inne wersje kolorystyczneSprawdź!Sprawdź!Sprawdź!

 

Sprawdź największy wybór podkładów i akcesoriów do makijażu w sklepie amfora.pl

Czym najlepiej nakładać podkład? Pędzel, beauty blender?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a