Jak dbać o krótkie włosy? Zasady pielęgnacji

Krótkie pasma wymagają takiej uwagi, jak długie włosy. Jeżeli nie chcemy mieć trudności z ich odpowiednią stylizacją to musimy zadbać o ich odżywienie, skórę głowy oraz robienie regularnego oczyszczania. Coraz więcej kobiet zakochuje się w krótkich fryzurach, które dają nam poczucie bycia silnymi i niezależnymi, a przy okazji szybko się je układa oraz pasują do wielu stylizacji. Przestrzegamy jedynie, aby przy wyborze krótkich włosów zdecydować się na usługi dobrego fryzjera, który pomoże odpowiednio dopasować je do rysów naszej twarzy.

Krótkie włosy – codzienna pielęgnacja

Krótkie włosy, mają tendencję do szybkiego przetłuszczania się, głównie za sprawą tego, że im krótszy włos tym mniejsza powierzchnia dla rozprowadzania się sebum. Dlatego decydując się na krótką fryzurę musimy liczyć się, że codzienne ich mycie stanie się podstawą. Tak duża częstotliwość skłania do tego, by wybierać szampony jednocześnie łagodne i skuteczne. Warto przemyśleć wybór tych bez dodatku silnie czyszczących składników takich jak SLS. Wyjdzie to na dobre dla naszej skóry głowy, środowiska, a także portfela. Na koniec warto wspomnieć o odżywieniu włosów oraz o tym, jakie ma ono znaczenie nawet przy krótkiej fryzurze.

Kosmetyki pielęgnacyjne

Otóż tylko dobrze odżywione i nawilżone włosy, sprawnie poddają się wszelkim zabiegom stylizacyjnym. Odżywki i maski należy też stosować również ze względu na rozdwajające się końcówki. Pojawienie się ich jest na krótkich włosach szczególnie widoczne i działa niekorzystnie na ogólną estetykę fryzury. O końcówki również warto dbać, gdyż ich stopniowe niszczenie powoduje ogólną degradację całej struktury włosa. Do tego krótkie włosy wymagają oczywiście odpowiedniej stylizacji, które celem stosowania jest przede wszystkim objętość. Uniesione i pełne blasku krótkie włosy to zasługa stosowania sprayów i pianek. Warto, aby w ich składzie znajdowały się polimery, który to odpowiadają za to, że pkrótkie włosyoszczególne włosy się od siebie jakby odpychają, dając tym samym efekt podwojenia ich objętości.

Trendy w stylizacji krótkich włosów – lato 2017

Nadchodzący letni sezon będzie zdecydowanie tym, w którym królować będą krótkie włosy. Najlepiej z grzywką, ale nie taką grzeczną i starannie ułożoną, lecz rozwichrzoną i asymetryczną, na przykład opadającą na jedno oko. Do łask wróci także zapomniany paź, z dłuższymi pasmami z przodu i w wersji z burzą objętości.

Popularne będą również bardzo krótkie włosy z krótką grzywką, jednak obowiązkowo zaczesaną na bok. Kobiety w krótkich fryzurach nie muszą już obawiać się widocznych przedziałków – one również będą w tym sezonie modne. Jeżeli chodzi o kolory to jest tu pełna dowolność, bo modne będą zarówno zdecydowane barwy jak i te bardziej delikatne. Pamiętajmy jednak, że lato to okres, w którym możemy poszaleć z kolorem naszych włosów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawdzić czy do twarzy nam z włosami częściowo różowymi lub niebieskimi. Częściowo, bo wielokolorowe włosy, nawet w najbardziej oryginalnych zestawieniach będą tego obecne na wybiegach.

 

STYLIZACJA KRÓTKICH WŁOSÓW? SPRAWDŹ SKLEP AMFORA.PL

Jak dbać o krótkie włosy? Zasady pielęgnacji
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a