Dekoloryzacja włosów – cena dekoloryzacji, jak zrobić w domu, pielęgnacja

Dekoloryzacja włosów to nic innego jak pozbawienie ich naturalnego barwnika. Za pomocą specjalnego preparatu wypłukuje się z pasem ich pigment. Najtrudniejsza dekoloryzacja to taka, w której przechodzi się z ciemnego koloru do jasnego blondu. Dekoloryzacja jest stosowana dla rozjaśnienia włosów. Przy znacznej zmianie koloru, na przykład z czerni na blond, będziemy musieli wykonać kilka sesji rozjaśniania. W takim wypadku najlepiej jest zdecydować się na oddanie włosów w ręce specjalisty, czyli doświadczonego fryzjera. Przy długich włosach jest to zabieg kosztujący 200-250 złotych. Natomiast gdy zmiana jest niewielka, a my chcemy uzyskać włosy jaśniejsze jedynie o kilka tonów, to możemy wykonać ten zabieg w domu.

dekoloryzacja włosów

Dekoloryzacja włosy – jak zrobić ją w domu, co potrzebujemy ?

Najważniejszy składnik naszej transformacji to oczywiście dekoloryzator. Dla włosów krótkich wystarczy jedno opakowanie, natomiast długie pasma będą wymagały wykorzystania przynajmniej dwóch opakowań produktu. Wybierajmy preparaty dobrej jakości, których cena zaczyna się przynajmniej od kilkunastu złotych. Do tego niezbędna będzie farba w kolorze, jaki chcemy uzyskać oraz miseczka i pędzelek. Załóżmy na siebie koszulkę, którą bez problemu możemy zniszczyć.

 Dekoloryzacja – etapy

Gdy zrobimy test alergiczny to dzień później możemy przystąpić do właściwej dekoloryzacji. Należy oczyścić dogłębnie włosy, najlepiej za pomocą szamponu z SLS. Dekoloryzator należy nakładać warstwami, kierując się od końcówek po odrosty. Gdy minie czas wskazany na ulotce musimy dokładnie umyć włosy i wysuszyć je. Jeśli kolor został dokładnie zdjęty możemy zaaplikować farbę. Jeśli nie, zabieg należy powtórzyć.

 Włosy poddane dekoloryzacji – jak o nie dbać?

Dekoloryzacja mocno niszczy włosy. Dlatego po tym zabiegu musimy o nie dbać szczególnie – stosować wysoce odżywiające maski z dodatkiem naturalnych olei roślinnych. Należy zrezygnować z mycia włosów silnie działającymi szamponami. Trzeba też zrezygnować z suszenia, lokowania czy prostowania. Włosów nie wolno czesać czy szczotkować mokrych, ani chodzić spać z mokrymi pasmami.

1. Joanna Ultraplex System regeneracji do włosów farbowanych i rozjaśnionych

dekoloryzacja włosówSprawdź cenę!
2. Wella BRILLIANCE Maska do Cienkich Włosów i farbowanychdekoloryzacja włosów wellaSprawdź cenę!
Dekoloryzacja włosów – cena dekoloryzacji, jak zrobić w domu, pielęgnacja
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a