Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Zarówno wiosna jak i lato służą zmianom wyglądu. Kobiety podczas tych pór roku chętniej zmieniają kolor włosów, decydują się na refleksy, a także odważne cięcia. Dlaczego tak się dzieje? Gdy na zewnątrz robi się cieplej, częściej wychodzimy, odsłaniamy swoje ciało ze względu na wyższe temperatury, a także chcemy być zauważane i czuć się “odświeżone” po przebytej zimie. Najlepszym sposobem na odświeżenie wyglądu jest więc zrobienie grzywki. To prosty fryzjerski zabieg, który może bardzo odmienić nasz wygląd, a także fryzurę. Zanim jednak wybierzemy się do fryzjera, zastanówmy się : Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Przeglądając kolorowe magazyny w poszukiwaniu inspiracji, natrafimy na różnorodne typy grzywek. Projektanci, ale także styliści fryzur kombinują z ich długością, sposobem cięcia, stylizacji, a nawet kolorem. Jak wśród tak wielu propozycji znaleźć grzywkę idealna dla siebie? Grzywka pasuje tak na prawdę do każdego kształtu twarzy. Ważne jednak jest zwrócenie uwagi na późniejszy sposób jej ułożenia oraz długość. W tym przypadku warto dopasować styl grzywki do kształtu naszej twarzy.

Kształt twarzy a grzywka

Jeśli jesteśmy posiadaczkami twarzy o kształcie owalnym, nazwijmy się szczęściarami. Kobietom o pociągłym kształcie twarzy pasuje bowiem każdy z rodzajów grzywki. Możemy zdecydować się na modną w tym sezonie dłuższą, delikatnie wycieniowaną, opadającą na brwi grzywkę. Taka grzywka świetnie skomponuje się zarówno z dłuższymi, pofalowanymi włosami jak i eleganckim bobem. Należych do odważnych kobiet? Wybierz krótką i zadziorną, która kończy się w połowie czoła. Ten rodzaj grzywki doda rysom charakteru, oraz sprawdzi się w duecie z kolorowymi pasmami.

Posiadaczki twarzy o kształcie trójkąta najlepiej będą wyglądały w dłuższej grzywce, lub takiejzaczesanej na boki. Nieregularne, rozwiana pasma złagodzą wyraziste rysy twarzy i dodadzą jej uroku oraz delikatności. Geometryczne cięcia oraz krótkie grzywki – zapomnijcie o nich.


Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy

Twarz kwadratowa – nie przepada za ostrymi cięciami i takimi od linijki. Do tego kształtu twarzy najciężej dobrać odpowiednią grzywkę, gdyż wszelkie dodatkowe pasma, mogą dodać jej zbędnej szerokości. Jeśli zależy nam na grzywce zdecydujmy się raczej na asymetryczną jej wersję, którą w razie potrzeby będziemy mogły założyć za ucho lub upiąć. 

Twarz okrągła– ze względu na brak widocznych rysów, każdy grzywka doda je posiadaczkom okrągłej twarzy. Najlepiej sprawdzą się dłuższe grzywki, lub takie zaczesane na bok.

Szukasz kosmetyków do stylizacji? Sprawdź amfora.pl

 

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a