Jak dobrać szminkę? Zasady kupowania szminek

Szminka jest najlepszą przyjaciółka każdej kobiety, a jednocześnie nieodzowny symbol przynależności do płci pięknej. Szminki są różne tak jak różne są kobiety. Karnacje ciemne i jasne, włosy brązowe lub blond, oczy niebieskie czy zielone – to główne kryteria, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze szminki w kolorze, który najbardziej nam pasuje. Jak dobrać szminkę ? Zwracajmy jeszcze uwagę na ogólny makijaż oraz dodatkowe działanie szminki np. nawilżenie lub natłuszczenie ust.

Jak dobrać szminkę? Skromnie czy awangardowo?

 Wraz z nastaniem wiosny, a później lata, obserwuje się coraz większy trend w makijażu do wybierania wyrazistych, kolorowych szminek. Wiele jednak zależy od okazji oraz kompozycji całego makijażu. Cielista szminka dobra jest na co dzień – do szkoły czy pracy, kiedy nie chcemy się zbytnio wyróżniać. Taki bezpieczny kolor szminki jest również dobry na wieczorowe okazje, jeśli postawimy na mocny makijaż oczu.

Jak dobrać szminkę

 Jakich błędów nie popełniać?

Najważniejsza kwestia to dobranie odpowiedniego tonu szminki. Wystrzegajmy się tych zbyt jasnych i zbyt zimnych, bo nadają ustom niezdrowego wyglądu. Prowadzą także do tego, że optycznie stają się one bardziej płaskie. Takiego efektu zdecydowanie chcemy uniknąć. Dlatego wybierajmy szminki jaśniejsze od naszych ust o jedynie jeden, maksymalnie dwa tony. Do tego nieco ciemniejsza konturówka, którą obrysujemy usta, celując w lekkie wypełnienie warg.

Dobieranie pomadek do typu urody

 Wyznacznikiem przy wyborze szminki jest kolor naszej skóry. Włosy i oczy to kwestia drugorzędna. Zazwyczaj, ciepłe odcienie szminek pasują ciepłym odcieniom skóry i analogicznie jest w przypadku szminek w zimnych tonach. Najpiękniejsza w szminkach jest ich uniwersalność. Każda z nas znajdzie taki odcień danego koloru, który najbardziej jej odpowiada.

Nie musisz się ograniczać do czerwieni i różu – brązy, pomarańcze, a nawet fiolety są dla każdej z nas, pod warunkiem, że wycelujemy w odpowiedni ton. Jak określić, czy dana szminka jest w kolorze zimnym czy ciepłym? Otóż, zimne kolory szminek posiadają domieszki róż, natomiast ciepłe – wpadają w kolor pomarańczowy lub czerwony. Nie trzeba się jednak sztywno trzymać tych zasad i warto sprawdzać po prostu te kolory, które najbardziej nam się podobają. Nikt nie ma przecież karnacji w idealnie ciepłej lub w idealnie zimnej tonacji. Do tego często farbujemy włosy, opalamy się, a nawet nosimy kolorowe soczewki – dlatego kryteria wyboru szminki nie są jednoznacznie ustalone.

Największy wybór szminek w sklepie amfora.pl

 Jak dokonać wyboru?

 Szukając szminki idealnej należy nałożyć taki makijaż, do którego chcemy ją nosić. Do tego niewielkie lusterko oraz paczka chusteczek dezynfekujących, którymi należy przeczyszczać pomadki (gdy nie jest to możliwe, trzeba pomalować opuszki palców i po prostu przyłożyć je do twarzy). To, jak prezentujemy się w danej szmince, powinnyśmy zawsze sprawdzać w świetle dziennym.

 

Jak dobrać szminkę? Zasady kupowania szminek
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a