Jak dodać włosom objętości? Pielęgnacja włosów, fryzura

W reklamach preparatów do włosów, widać fryzury pełne nie tylko blasku, lecz również objętości. Nic dziwnego, jednym ze standardów pięknie wyglądających włosów jest ich zabójcza gęstość. Niestety, częste stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków wiąże się bardziej z uzyskaniem oklapniętych, nieładnych pasem. Jak wybierać te najlepsze? Czy są jakieś naturalne metody nadania włosom objętości? I ile tak naprawdę zależy od genetyki lub wyboru odpowiedniej fryzury?

Po pierwsze – odpowiednia pielęgnacja

Na sklepowych półkach znajdziemy wiele kosmetyków, które przeznaczone są dla kobiet stawiających na objętośćwłosów. Są to odżywki z dodatkiem polimerów. To niewielkie cząsteczki nasycane tym samym ładunkiem elektrycznym. Stosuje się je właśnie w odżywkach, ze względu na to, że jest to kosmetyk stosowany na samym końcu naszej codziennej pielęgnacji. Po spłukaniu odżywki do włosów nie stosujemy nic więcej. Polimery mają tę właściwość, że z łatwością osadzają się na powierzchni włosa. Ten sam ładunek sprawia natomiast, że polimery, a razem z nimi pasma włosów, odpychają się od siebie, co daje efekt zwiększonej objętości dla całej naszej fryzury.

Kolejna alternatywa to preparaty z keratyną. To białko silnie odbudowujące strukturę włosa, w związku z czym stają się one silniejsze i grubsze – co dodaje objętości. Tutaj jednak pielęgnacja musi być dość regularna, nie możemy spodziewać się spektakularnych efektów już po jednym zastosowaniu. Jeśli zaś chodzi o preparaty przeznaczone stricte do stylizacji włosów, to najlepsze będą pianki typu push-up. Są to produkty dedykowane włosom cienkim i pozbawionym objętości. Takie pianki zapewniają ochronę przed tym, aby do fryzury nie dostała się woda znajdująca się w wilgotnym powietrzu – jest to główny powód, dla którego nasze włosy mogą stracić objętość. Piankę należy nakładać wyłącznie u nasady. Nie można przesadzać z ilością, a do tego trzeba starannie wybierać pianki – najlepiej wystrzegać się alkoholu, który silnie wysusza.

Jak dodać włosom objętości? Pielęgnacja włosów, fryzura

Odpowiednie akcesoria oraz dobór fryzury

Sprawdzonym trikiem na uzyskanie objętości włosów jest korzystanie z wałków. Wystarczy nałożyć je na noc i rano zdjąć, trzeba też wybrać odpowiednio duże wałki. Koniec z tymi nieporęcznymi modelami – przyszłość należy do wygodnych oraz łatwo zakładanych wałków rzepowych.Wałki to jednak alternatywa, bo najlepszą sztuczką na polepszenie objętości jest odpowiednie suszenie. Po wstępnym suszeniu mokrych pasem należy przystąpić do suszenia na szczotce lub za pomocą obrotowej suszarko-lokówki. Dla kobiet, które w łazience posiadają tylko suszarkę istnieje jeszcze prostsza wersja, a mianowicie suszenie suszenie włosów z głową w dół (trzeba uważać by pojedyncze włosy nie dostały się do suszarki!).

Jeśli chodzi o fryzury dodające objętość to trzeba obalić pewną nieprawdę, pokutującą w większości w nas. Otóż, nie ma uniwersalnych strzyżeń, które niezawodnie zapewnią nam objętość. Zbyt wiele jest tu czynników indywidualnych, takich jak struktura włosa, kondycja, a nawet kolor. Mitem jest również to, że krótkie włosy to fryzury o większej objętości. Po prostu łatwiej jest je ułożyć tak, by optycznie jej nabrały. Wystarczy kilka szybkich pociągnięć ręką, wprowadzenie nieco artystycznego nieładu, a następnie utrwalenie fryzury.

Czy są jakieś naturalne metody?

Na drodze do uzyskania włosów o dużej objętości pomogą nam naturalne sposoby ich pielęgnacji. Piwne płukanki podnoszą pasma u nasady, a do tego nadają im lekkości. Maseczki z siemienia lnianego nawilżają, a ich gęsta konsystencja oblepia włosy i sprawia, że stają się o wiele grubsze, a co za tym idzie – nasza fryzura zyskuje na objętości. Warte sprawdzenia są również domowe maski na bazie żółtka, które jest bogate w proteiny odbudowujące strukturę włosów.

 

Kosmetyki dodające włosom objętości znajdziesz w sklepie amfora.pl

Jak dodać włosom objętości? Pielęgnacja włosów, fryzura
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a