Domowe sposoby na zniszczone paznokcie – jak działać?

Istnieje wiele domowych sposobów, na to, aby sprawić, by nasze paznokcie stały się zdrowe i wzmocnione…

Na sklepowych półkach znajdziemy mnóstwo preparatów obiecujących poprawę kondycji naszych paznokci. Oczywiście wiele z tych odżywek oraz kuracji jest na prawdę godnych wypróbowania, a także polecenia, jednak również wiele z nich wymaga inwestycji nie małej sumy pieniędzy. Zanim zdecydujemy się kupić specjalistyczne preparaty wypróbujmy kilka domowych sposób na zniszczone paznokcie, które wykonanym z produktów dostępnych zaraz pod ręką. Często wystarczy niewielki nakład sił i pieniędzy, aby uzyskać na prawdę zadowalający efekt. A to wszystko nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Co na początek i w jaki sposób, znajdziesz w poniższych poradach. 

Domowe sposoby na zniszczone paznokcie - jak działać?

 

OTO KILKA SPRAWDZONYCH ZABIEGÓW:

  • Kąpiel z oliwy z oliwek – należy podgrzać około szklankę wody, a następnie wlać 3-4 łyżki oliwy z oliwek. W tak przygotowanej kąpieli należy zanurzyć dłonie na 10 minut. Następnie opłukać i wytrzeć. Dzięki takiej kąpieli paznokcie odżywią się, wzmocnią i zregenerują.
  • Sok z cytryny– należy posmarować paznokcie sokiem z cytryny i pozostawić go na około 15 minut. Sprawi to, że płytka się rozjaśni, wzmocni oraz utwardzi.
  • Maseczka z siemienia lnianego– Łyżkę siemienia lnianego należy zagotować w szklance wody. Gotujemy do momentu, aż uzyskamy gęstą, ciągnącą się papkę. Odstawiamy do wystygnięcia. Następnie zanurzamy w niej paznokcie na około 15 minut. Spowoduje to, że paznokcie zostaną szybko zregenerowane.
  • Witamina A+E – 2 kapsułki witaminy A+E należy wycisnąć na dłonie i wsmarować w paznokcie oraz w skórki wokół nich. Pozostawić na noc. Rano paznokcie będą bardziej błyszczące oraz twarde, a skórki odżywione.

Paznokcie potrzebują nawilżenia oraz dostarczania dla nich odpowiednich minerałów oraz witamin. Tylko dzięki temu odwdzięczą się nam zdrowym wyglądem, będą lśniące i twarde. Mając zniszczone paznokcie, należy reagować szybko, by dostarczyć im wszystko, co niezbędne. Gdyż często przyczyną ich stanu jest niedobór witamin lub nieprawidłowe postępowanie z nimi. Słabe oraz zniszczone paznokcie to również efekt hybrydowego oraz żelowego manicure. Musimy pamiętać o szczególnej ostrożności zdejmując tipsy, a także zadbać o ich powrót do jak najlepszej kondycji po zabiegach. 

Sprawdź kosmetyki do pielęgnacji dłoni oraz paznokci w sklepie amfora.pl

 

Domowe sposoby na zniszczone paznokcie – jak działać?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a