Jak działają algi morskie? Właściwości alg morskich

Zdrowotne właściwości alg, czyli inaczej glonów morskich, są znane od stuleci. Tymczasem działają one równie dobroczynnie na naszą urodę – poprawiają wygląd fizys, polepszają kondycję skóry, spotykamy je także w kosmetykach przeznaczonych do włosów. Z pozoru niepozorne, ale w ich głębokich strukturach kryje się ogromna moc. Niektórzy mówią o nich jako o tajemnym składniku eliksiru piękna. Czym dokładnie charakteryzują się algi morskie jak działają algi morskie?

Skarbnica urody

Algi morskie to składniki niezwykle dobrze przyswajalne przez naszą skórę. Ich skład jest bardzo podobny do tkanek człowieka, dlatego nie mamy problemu z przyswojeniem zawartych w nich składników odżywczych. Tych z kolei jest niemało, podobnie jak rodzajów alg – rozróżniamy aż 40 różnych rodzajów glonów, a każdy z nich poprawia nasz wygląd. Dzięki takiej wielorakości, mamy możliwość dopasowania idealnego gatunku algi, który najlepiej wpłynie na kondycję cery. Algi posiadają bardzo uniwersalne zastosowanie, ponieważ stanowią składnik wysoce profesjonalnych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych, jak i możemy je kupić w formie maseczek, głównie w drogeriach i stosować samemu. Pierwsze rozwiązanie jest bardziej skuteczne i przynosi szybkie efekty, drugie zaś jest tańsze i umożliwia nam przeprowadzanie prawdziwych seansów SPA w zaciszu własnego domu.

 Jak działają algi morskie?

Składniki silnie nawilżające

Algi mają bardzo wysokie właściwości odżywiające naszą skórę, w tym zapewniające jej odpowiednie nawilżenie. Wszystko dzięki temu, że zawierają mnogość różnorodnych sacharydów. Są to wielocukry, w skład których wchodzi bardzo korzystny dla skóry kwas hialuronowy. Co najważniejsze, działa on nie tylko na powierzchni, ale w głębokich warstwach skóry, prowadząc tym samym do jej faktycznego nawilżenia. Glony to także kwas alginowy, który nie tylko nawilża, ale również chroni cerę przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, a do tego jest w pełni naturalnym składnikiem, który nadaje kosmetykom gładkość.

Oczyszczanie skóryJak działają algi morskie?

Algi na wielorakie sposoby oczyszczają cerę. Przede wszystkim, ograniczają ilość niechcianego sebum. W ten sposób naturalnie zapobiegają przed występowaniem zaskórników oraz trądzika.

Przywracanie młodego wyglądu

Algi są receptą na zachowanie młodej i pięknej skóry. Głównie dlatego, że wzmacniają budowę struktur kolagenowych oraz elastyny. Do tego regenerują białka występujące w skórze, czym spłycają zmarszczki i poprawiają stopień napięcia naskórka.

Algi morskie w kosmetykach

Algi morskie występują głównie w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji cery lub skóry. Są to silnie skoncentrowane maseczki – z alg orskich lub ze spiruliną. Posiadają one formę proszku, który miesza się z wodą i nakłada a twarz. Algi znajdziemy również w maskach i odżywkach do włosów, którym to zapewniają silnie odżywcze i wzmacniające działanie.

Kosmetyki z dodatkiem alg morskich znajdziesz w amfora.pl

Jak działają algi morskie? Właściwości alg morskich
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a