Jakie efekty przynosi masaż bańką chińską?

Bańka chińska to jedna z technik masażu, które posiadają swoje korzenie w medycynie ludowej. Stosowanie bańki chińskiej jest bardzo podobne do korzystania z naszych tradycyjnych baniek. Cały zabieg opiera się na tym, że zimna bańka próżniowa zasysa powietrze i przyczepia się do naszej skóry. Niegdyś leczono tak przeziębienia oraz grypy. Dzisiaj bańki częściej stosuje się w celach kosmetologicznych, na przykład do likwidacji cellulitu oraz rozstępów lub przy bardziej złożonych schorzeniach jak występowanie przewlekłych bólów kręgosłupa czy mięśni.  

Zastosowanie bańki chińskiej

Bańki chińskie można stosować bez określonego celu, czyli jako dodatek wzmacniający działanie masażu relaksacyjnego. Dzięki bańkom możemy nadać mu leczniczego znaczenia. Taki zabieg sprawdzi się w szczególności przy bólach występujących w kręgosłupie. Wszystko dzięki temu, że bańki oddziałują na głębokie warstwy tkanek, zmniejszając w ten sposób odczuwane w nich napięcie. To właśnie ono jest główną przyczyną występowania ucisków nerwowych oraz dolegliwości, które oddziałują na cały nasz organizm. Dobrze jest zadbać o likwidację bólów kręgosłupa, gdyż odpowiadają one za wiele innych przypadłości. Przykładowo można zauważyć pewien związek pomiędzy występowaniem bólów głowy oraz żołądka a zwyrodnieniami w obrębie kręgów szyjnych.

Szczególnie poleca się korzystanie z baniek chińskich przy dolegliwościach związanych ze stawami, migrenami, nawracającymi schorzeniami dróg oddechowych oraz trudnościami z zachowaniem właściwego ukrwienia. Jeżeli zaś chodzi o estetykę naszego ciała to tego typu masaże sprawdzają się jako sposób na pozbycie się cellulitu, zmniejszenie tkanki tłuszczowej na brzuchu oraz zlikwidowanie rozstępów. Jeżeli do tej pory borykaliśmy się z trądzikiem, to takie bańki chińskie również są dobrym sposobem na jego likwidację lub załagodzenie przebiegu. Dzięki temu, że zmniejszamy ilość tkanki tłuszczowej, nasza sylwetka staje się ładnie wymodelowana.

Jakie efekty przynosi masaż bańką chińską?

Dla kogo masaż bańką chińską jest odpowiedni?

Bańka chińska łączy w sobie cechy zabiegów estetycznych ze zdrowotnymi. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej, a przy tym zadbać o zdrowie swoich pleców. Być może masaż bańką chińską stanie się rozwiązaniem dla poważnych problemów zdrowotnych, czyli występowaniem częstych migren lub bólów żołądka. Istnieją również pewne przeciwwskazania do stosowania masażu bańką chińską. Jest to na przykład cierpienie na padaczkę, hemofilię czy choroby związane z krążeniem. Przed przystąpieniem do zabiegu kobiety przechodzące menstruację oraz będące w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem. Zabieg ten nie jest również polecany osobom, które ukończyły 80. rok życia.

Jak wygląda zabieg?

Bańki chińskie są najczęściej wykonywane z gumy, chociaż spotkać się można także ze szklanymi czy bambusowymi. Przed ich aplikacją należy natłuścić plecy, gdyż dzięki temu będzie po prostu łatwiej przesuwać bańki. Podstawowy zestaw do tego masażu przewiduje aplikację czterech baniek w różnym rozmiarze. Przez bezpośrednią nałożeniem bańki na skórę pleców, należy wycisnąć z znajdujące się w niej powietrze. Bańka jest przystawiana do określonego punktu na ciele, gdzie występuje największy ból. Ciśnienie występujące w bańce powoduje, że trzyma się ona skóry, a także masuje skórę. Jeden zabieg bańką chińska trwa około piętnastu do trzydziestu minut.

Żeby uzyskać spodziewane efekty, zwłaszcza w dziedzinie kosmetyki, należy powtarzać ten zabieg przynajmniej 10-20 razy w odstępach nie większych niż 3 dni. Później wystarczy stosować go w ramach profilaktyki około jeden raz na tydzień. Normalnym jest, że po masażu bańką chińską może dojść do powstania wybroczyn. Są to małe plamki, w kolorze od ciemnoczerwonego do fioletowego, które utrzymują się przez kilka dni. Nie są one przeciwwskazaniem do ponownego skorzystania z masażu bańką chińską. Jeżeli po zabiegu pojawiają się bóle to w ich pozbyciu pomoże nam seria gorących pryszniców.

Kosmetyki do pielęgnacja znajdziesz w sklepie amfora.pl

Jakie efekty przynosi masaż bańką chińską?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a