Farbowane włosy – pielęgnacja, jak dbać? Kosmetyki do włosów farbowanych

Farbowanie to jedna z czynności, które najbardziej szkodzą naszym włosom. Wiele zależy od tego czy jest to zwykłe farbowanie czy połączone na przykład z wcześniejszym rozjaśnianiem. W tym drugim przypadku włosy są narażone na większe zniszczenie. Niezależnie od typu farbowania, musimy podjąć się odpowiedniej pielęgnacji włosów, tak by poprawić ich kondycję oraz sprawić, by kolor utrzymał się jak najdłużej. Jakie preparaty są godne polecenia dla włosów farbowanych?

Farbowane włosy – pielęgnacja dla koloru na dłużej

Pielęgnacja po farbowaniu wymaga jak najdłuższego utrzymania gładkiej struktury włosa. To rozszerzone łuski sprawiają, że farba szybko znika. Dlatego starajmy się nadać naszym pasmom stałej gładkości. Możemy w tym celu stosować odżywki z dodatkiem silikonów. Działają one jak warstwa ochronna, a na dodatek niwelują niekorzystne działanie promieni słonecznych. Szukajmy silikonów w tradycyjnych odżywkach, maskach do włosów oraz odżywkach w sprayu. Z kolei w osiągnięciu odpowiedniego poziom pH i domknięciu łuski włosa pomogą nam płukanki stosowane po odżywce. Możemy je przygotować same w domu – wystarczy do garnka z wodą dodać sok z cytryny, łyżeczkę oleju (zapach się ulatnia) albo ekstrakt z hibiskusa.

farbowane włosySprawdź!
farbowane włosy londa odzywka do włosówSprawdź!

Stosowanie odpowiednich olei na farbowane włosy

Olejowanie włosów to skuteczny sposób na zapewnienie im dobrego wyglądu. Jest to banalnie proste, kosztuje niewiele, a przynosi naprawdę zaskakujące efekty. Włosy farbowane nie lubią jednak wszystkich olejów, a w szczególności kokosowego i shea, które wnikają w łuskę włosa najgłębiej i mogą doprowadzać do wypłukiwania się koloru. Natomiast poleca się oleje z awokado, migdałów lub winogron.

Pamiętaj o odpowiednim myciu i stosuj odżywianie

Delikatne mycie sprawi, że farba zachowa swoją świeżość na dłużej, a stan włosów znacznie się poprawi. Warto stosować szampony naturalne lub myć pasma metodą OMO – czyli nałożenie odżywki, potem mycie i znowu odżywka. Do tego kilka razy w tygodniu należy nałożyć maskę do włosów o dobrym składzie – szukajmy preparatów bogatych w nawilżające humektanty takie jak aloes, gliceryna czy miód. Ich stosowanie powinno iść w parze ze składnikiem o oleistej strukturze.

Farbowane włosy – pielęgnacja, jak dbać? Kosmetyki do włosów farbowanych
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a