Farbowanie włosów bibułą – jak farbować włosy z pomocą bibuły?

Farbowanie włosów bibułą kojarzy się z czasami wakacji, kiedy wiele nastolatków postanawia zaszaleć z kolorem włosów i nadać im niecodziennej barwy. Różowy, niebieski, zielony, czerwony, filetowy – propozycje są nieograniczone! 

farbowanie włosów bibułą kolorowe włosy

Farbowanie włosów bibułą – jak to zrobić?

Potrzebne jest dobre przygotowanie. Do farbowania całkowitego ubieramy starą koszulkę, zakładamy rękawiczki, smarujemy czoło kremem i zabezpieczamy plecy niepotrzebnym ręcznikiem, jako że bibuła może zafarbować nasze ciało i ubrania. Farbowanie bibułą należy zawsze wykonywać na włosach suchych.

Farbowanie bibułką krok po kroku

Czynność jest banalnie prosta – w celu uzyskania efektu ombre bierzemy po prostu kawałek bibuły i wcieramy ją w nasze pasma. Im ciemniejsza jest barwa bibuły, tym więcej znajduje się w niej barwnika i tym lepiej będzie widoczna zmiana w naszej fryzurze. Pamiętajmy, że nie bez znaczenia jest również kolor naszych włosów. Gdy nasze pasma są świeżo po tlenieniu, a w ich kolorze pojawia się żółtawy odcień, to w połączeniu z niebieską bibuła uzyskamy zieleń. Jeżeli chcemy zafarbować całe włosy to wystarczy około 1/3 rolki bibuły umieścić w misce i zalać ją litrem ciepłej wody. Po tym jak bibuła odda barwnik należy umieścić głowę w misce i zamieszać włosami. Włosy wysuszmy starym ręcznikiem, który nie jest nam dłużej potrzebny.

Dla kogo odpowiednie jest farbowanie bibułą?

Farbowanie włosów bibułą to coś dla osób szukających nieinwazyjnego sposobu na zmianę koloru fryzury na 2-3 mycia. W najbardziej komfortowej pozycji są jasnowłose osoby, u których każda barwa przyjmie się dobrze i dzięki temu będzie w pełni widoczna. Przy ciemnowłosym typie urody jedynym co możemy uzyskać jest tak naprawdę przyciemnienie włosów lub uzyskanie naprawdę delikatnego efektu metalicznych pasemek.

Jak długo trzyma się efekt kolorowych włosów?

Farbowanie bibuła trzyma się od jednego do kilku myć. Im bardziej nasze włosy są zniszczone, a ich łuski otwarte, tym dłużej barwnik będzie się utrzymywał w strukturze pasem. Usunięcie koloru nie jest problemem, dlatego farbowanie bibułą to idealna propozycja na zmianę fryzury na weekend.

JEŚLI JEDNAK CHCESZ UZYSKAĆ SZALONY KOLOR, ALE BARDZIEJ TRWAŁY, SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE:

Farbowanie włosów bibułąSprawdź!
Farbowanie włosów bibułąSprawdź!
Farbowanie włosów bibułąSprawdź!

 

Koloryzacja włosów, pielęgnacja oraz kosmetyki. Zobacz ofertę sklepu

Farbowanie włosów bibułą – jak farbować włosy z pomocą bibuły?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a