Farbowanie włosów henną krok po kroku!

Wiele kobiet decyduje się na farbowanie włosów henną zamiast farby. Ma to swoje plusy i minusy. Czy można zrobić to w domu? Samemu? Jak często powinno się farbować włosy henną, aby kolor był widoczny? Czy henna niszczy włosy? Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedź poniżej.

 farbowanie włosów henną

1. Farbowanie włosów henną – czy niszczy

Henna nie niszczy włosów, jeżeli odpowiednio je nawilżamy. Może jedynie je lekko wysuszać, czy prostować naturalny skręt (w niektórych przypadkach). Generalnie, henna ma działanie ochronne, a u niektórych użytkowniczek, po farbowaniu henną, włosy stały się grubsze i bardziej błyszczące.

2. Farbowanie włosów henną – efekty

Niestety nie da się przewidzieć efektów, jakie daje farbowanie henną. U każdego efekt ten będzie inny, ponieważ zależy to od struktury i rodzaju włosa. Zazwyczaj kolor nie jest jednolity – wygląda bardziej jak pasemka, czy lekkie rozjaśnienie.

3. Farbowanie włosów henną – instrukcja

 farbowanie włosów henną

 Przy farbowaniu włosów henną należy trzymać się ściśle instrukcji na opakowaniu. Niektórzy mieszają hennę z odżywką, albo maską do włosów, a jeszcze inni z sokiem z cytryny i wodą. Zależy to od tego, jakiej henny chcemy użyć i jaki efekt uzyskać.

 

4. Farbowanie włosów henną – zalety i wady

Zalety:

1. Włosy po zabiegu farbowania henną wydają się być grubsze i bardziej lśniące.
2. Potrafi długo utrzymywać się na włosach (w zależności od struktury włosa).
3. Jest to bardziej naturalne kolorowanie włosów od farb chemicznych.
4. Zdarza się, że farbowanie henną może zmniejszyć efekt przetłuszczających się włosów.
5. Kolor zmywa się stopniowo, więc nie ma silnego efektu odrostów, jak przy farbowaniu środkami chemicznymi.

Wady:

1. Długi czas farbowania – zasada jest taka, że im dłużej hennę trzyma się na włosach tym lepiej. Najlepiej trzymać ją około 2 h, ale i jedna godzina będzie w porządku, jeżeli nie mamy czasu.
2. Trudniej ją nałożyć niż zwykłą farbę – samemu trzeba nadać odpowiednią konsystencję. Hennę należy wymieszać z odżywką do włosów. Nie powinna ona jednak być za sucha, ani spływać z włosów.
3. Nieprzyjemny zapach podczas farbowania i do pierwszego mycia – henna ma zapach trawy i dla wielu osób może być on duszący.
4. Efekt nie jest do końca przewidywalny – w zależności od odcienia i struktury naszego włosa kolor może wyjść zupełnie inny niż u koleżanki. Pierwsze farbowanie henną to największe ryzyko.
5. Wysusza włosy – oprócz działania mocno wysuszającego (efekt na samym początku), może także prostować włosy naturalnie kręcone.
6. Nie można zdjąć koloru – dekoloryzacja jest możliwa jedynie do brązu, ale i tak nie każdy fryzjer podejmie się jej. Kolor jest ściągany do kolory zgniłej zieleni i niestety dekoloryzacja bardzo niszczy włosy.
7. Trwałość henny – w zależności od rodzaju włosa kobiety mogą mieć problem albo z szybkim wypłukiwaniem się koloru, albo ze zbyt mocną trwałością.

5. Farbowanie włosów henną – jak często

Tak naprawdę w zależności od potrzeb. Trzeba jednak pamiętać, że zioła zawarte w hennie wysuszają początkowo włosy, więc warto stosować ją mimo wszystko z umiarem. Raz na dwa miesiące powinno być w porządku.

Przedstawiamy najpopularniejsze kosmetyki, do farbowania włosów henną.

Khadi Cassia - Bezbarwna

Khadi Orzechowy Brąz

Khadi Ciemny Brąz

Henna Khadi Jasny Brąz

Cameleo Orzech Laskowy

henna-1henna-2henna-3henna-4henna-5

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Wszystko czego potrzebujesz, do farbowania włosów henną znajdziesz w sklepie amfora.pl!

amfora.pl sklep do dopasowany do Ciebie!

Rate this post
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a