Fryzura dla trójkątnej twarzy – jaką wybrać, czego unikać?

Odpowiednia fryzura pomoże nam zniwelować pewne mankamenty naszych rysów twarzy czy kształtu głowy. Tak jak w przypadku twarzy trójkątnej, która cechuje się kilkoma ważnymi elementami. To przede wszystkim bardzo szerokie czoło, które tworzy spory kontrast z wąską brodą. Przez to twarz trójkątna często wygląda na pociągłą i zbyt długą. Na szczęście te proporcje da się wyrównać kilkoma prostymi zabiegami, w tym odpowiednią fryzurą.

Fryzura dla trójkątnej twarzy – rozwiązania

Grzywka – rozwiązanie numer jeden

 Szerokie czoło dobrze jest zakryć pod lekką grzywką. Najlepiej, jeśli będzie nam ona sięgała maksymalnie do linii brwi. Natomiast jeśli wolimy grzywki dłuższe to pamiętajmy o ich zaczesywaniu na bok, tak by pasma sięgały kości policzkowych.

fryzura dla trójkątnej twarzy

 

Bob dla kobiet o trójkątnej twarzy

 Bob to cięcie idealne dla pań, których buzia jest w kształcie trójkąta. Fryzura w której linia włosów kończy się asymetrycznym cięciem w okolicach szczęki dodaje optycznie objętości w okolicach brody i jednocześnie odejmuje jej z okolic czoła. Środek ciężkości zostaje po prostu przesunięty w dolne partie naszej twarzy. Takie cięcie jest najbardziej polecane dla kobiet o twarzy w kształcie trójkąta.

 fryzura dla trójkątnej twarzy

Trójkątna twarzy – propozycja fryzury numer trzy – artystyczny nieład

 Dla złagodzenia ostrych rysów twarzy lub spiczastej brody warto wybierać cięcia, które kojarzą się z typowym bałaganem na głowie. Mogą to być nierówne, wycieniowane pasma, duża ilość loków, przedziałki o nieregularnym przebiegu oraz włosy przerzucone na jedną stronę twarzy. Dzięki temu nasz wygląd staje się także młodszy, bardziej drapieżny i odważny. W tym całym kipiszu trójkątny kształt twarzy po prostu znika.

Fryzura dla trójkątnej twarzy – czego nie wybierać?

Przy twarzy trójkątnej należy wystrzegać się upięć, w których włosy przylegają ściśle do głowy jak w przypadku końskiego ogona. W ten sposób jedynie wyostrzamy rysy twarzy i podkreślamy brodę. Pociągła twarz wydłużą optycznie włosy długie, bez grzywki, w których czoło jest całkowicie odkryte. Należy także zrezygnować z fryzur bardzo krótkich i typowo chłopięcych.

KOSMETYKI DO STYLIZACJI ORAZ PIELĘGNACJI WŁOSÓW ZNAJDZIESZ W SKLEPIE AMFORA.PL

Fryzura dla trójkątnej twarzy – jaką wybrać, czego unikać?
5 (100%) 2 votes
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a