Jaka fryzura odmładza? Odmładzające cięcie, upięcie, kolor

Fryzura to jeden z kluczowych elementów naszego wyglądu. Gdy chcemy się odmłodzić, to zwróćmy uwagę przede wszystkim na nasze włosy. Po pierwsze, powinny one być zadbane. Po drugie zaś – odpowiednio wystylizowane, zafarbowane i uczesane. Jak odjąć sobie lat poprzez fryzurę?Jaka fryzura odmładza

Odmładzające cięcie, upięcie, kolor – jak poprawić kondycję włosów

Wraz z wiekiem kondycja naszych włosów staje się coraz gorsza. Dlatego właśnie starsze kobiety przeważnie decydują się na ścięcie pasem. Taka też jest porada, jaką słyszą od fryzjerów. Jednak jeśli pomimo upływu lat dbamy o nasze włosy to nie warto ich ścinać – długość nie ma szczególnego znaczenia, a szkoda, by nasz wysiłek poszedł na marne.

SPRAWDŹ: SIWE WŁOSY – JAK UZYSKAĆ, JAK FARBOWAĆ?

 

Jak dodać sobie młodości poprzez fryzurę?

Z młodym wiekiem kojarzą się fryzury lekkie, a jednocześnie na tyle intrygujące, że odwracają uwagę od pojawiających się zmarszczek czy kurzych łapek. Chociaż przesadnie asymetryczne cięcia nie są polecane, to lekka różnica pomiędzy jedną a drugą stroną nie zaszkodzi. Dobrze, by włosy wyglądały naturalnie. Zbytnia stylizacja potrafi dodać lat. Podobnie jak gładkie uczesania oraz proste włosy bez grzywki – starajmy się unikać takich fryzur. Świetne będą za to wystrzępione, lekkie grzywki.

Odmładzające upięcie – jakie wybrać?

Dla odmłodzenia idealne są wszystkie fryzury, które są lekkie. Klasyczny przykład to kok francuski, który wygląda jak niestarannie zrobiony koczek, ale za to jest bardzo romantyczny i dzięki temu ujmuje nam lat. Podobnie jak końskie ogony, z kilkoma pasmami opadającymi na twarz.

Jaki kolor włosów nas odmłodzi?

Nie ma reguły mówiącej o noszeniu określonego koloru – wszystko zależy od naszego typu urody. Jest natomiast jedna uniwersalna zasada, mówiąca o tym, że fryzura w jednolitym kolorze dodaje lat. Dlatego wybierajmy refleksy lub jeszcze delikatniejszy flamboyage. Wystrzegajmy się za to pasemek, zwłaszcza tych w kontrastujących ze sobą odcieniach – takie połączenia przestały być modne już dawno temu. Wybierajmy też kolor pasujący do naszego typu urody. Nawet po 40-stce można nosić swój naturalny kolor, najlepiej z lekkim podkreśleniem w postaci refleksów.

Jaka fryzura odmładza

 

SZUKASZ FARBY DO WŁOSÓW? KOSMETYKÓW DO PIELĘGNACJI I STYLIZACJI? SPRAWDŹ W SKLEPIE AMFORA.PL

Jaka fryzura odmładza? Odmładzające cięcie, upięcie, kolor
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a