Fryzura na wesele – jaką wybrać, jak zrobić? Najpopularniejsze fryzury na wesele!

Uroczystości weselne to wyjątkowe okazje. To czas, gdy sięgamy po wieczorowe kreacje, garnitury, buty na obcasie i bardziej wyrazisty makijaż. Przysłowiową kropką nad „i” jest również fryzura. Jak uczesać się na wesele? Jakie trendy i koncepcje wziąć pod uwagę?

fryzura na wesele

Jak dobrać odpowiednią fryzurę na wesele?

Dobór idealnej fryzury weselnej zależy od wielu czynników. To przede wszystkim kwestia indywidualnych preferencji, kształtu twarzy oraz klimatu uroczystości. Inne uczesania sprawdzą się na letnim weselu w plenerze, a inne na eleganckiej kolacji weselnej w sali bankietowej. Wiele zależy również od tego, czy idziemy na wesele jako goście, czy jesteśmy świadkami, czy może to nasze własne wesele. Poniżej kilka najpopularniejszych trendów, jakie pojawiają się w uczesaniach weselnych.

Fryzura na wesele – loki.

To absolutny klasyk weselny. Gęste loki spięte w kok lub luźno rozpuszczone sprawdzą się szczególnie dobrze do wieczorowej kreacji. Mocniej utrwalone loki przetrwają wielogodzinną zabawę bez większego uszczerbku.

Fryzura na wesele – warkocz.

Od jakiegoś czasu romantyczne warkocze, kłosy i zaplatane włosy cieszą się na powrót popularnością. Takie uczesania doskonale wyglądają u osób młodszych, u panien młodych i druhen, ale również u pozostałych gości. Pięknie komponują się ze zwiewnymi, lekkimi kreacjami i na weselach plenerowych.

Joanna Styling Effect Guma

Joanna Styling Effect Pasta

Babuszka Agafia Balsam syberyjski tradycyjny

Planeta Organica Marokańska maska do włosów

Green Pharmacy Jedwab w płynie Serum

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Fryzura na wesele – kok.

Kolejny klasyk, który można polecić kobietom w każdym wieku. Prosty kok bez nadmiaru ozdób jest jednym z najbardziej eleganckich uczesań weselnych. Pasuje zarówno do panny młodej, jak i do innych gości weselnych.

Fryzura na wesele – długie włosy.

Długie włosy stwarzają najwięcej możliwości. Można je podpiąć, zakręcić, pofalować lub rozpuścić. Jeśli są gęste wystarczy ładnie wymodelować je na szczotce i utrwalić.

Fryzura na wesele z krótkich włosów.

Wbrew pozorom krótkie włosy nie są przeszkodą w ułożeniu fantazyjnej fryzury weselnej. Warto wcześniej je odpowiednio obciąć – na przykład pocieniować, by móc je później zakręcić warstwowo lub ułożyć na szczotce. Krótkie włosy sprawdzają się w wersji rozpuszczonej – utrwalone i ułożone przetrwają długi czas.

Fryzura na wesele – fale.

Falowane włosy to bardzo romantyczna fryzura, która pasuje również na wesele. Delikatne fale można zrobić samodzielnie lub u fryzjera. Ułożone włosy warto utrwalić, by jak najdłużej zachowały swój kształt.

Fryzura na wesele – rozpuszczone włosy.

Rozpuszczone włosy jeszcze do niedawna nie były zbyt cenionym uczesaniem weselnym. To się zmienia wraz z powrotem do trendów sielskich, romantycznych, eko i naturalnych. Proste upięcia lub całkowicie rozpuszczone włosy fenomenalnie podkreślają młodość i naturalną urodę. Pasują do zwiewnych kreacji, często są wybierane przez gości weselnych, a nawet przez panny młode. Rozpuszczone włosy warto wymodelować na szczotce, nadać im objętość i utrwalić je, by fryzura przetrwała jak najdłużej.

Zobacz kosmetyki do włosów w sklepie amfora.pl!

Fryzura na wesele – jaką wybrać, jak zrobić? Najpopularniejsze fryzury na wesele!
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a