Glinka kosmetyczna – właściwości. Jak wybrać najlepszą?

Glinka kosmetyczna to nic innego jak minerał, w którego skład wchodzi glina, a także krzem. Ten naturalny sposób pielęgnacji cery działa w ten sposób, że zapewnia jej dobre oczyszczenie z tych zanieczyszczeń, na które nasza skóra jest narażona na co dzień. Glinka wchłania nadmiar sebum produkowanego przez gruczoły łojowe. Dlatego w szczególności poleca się ją do pielęgnacji skóry tłustej, dla której regularne odtłuszczanie to podstawa.

Glinka kosmetyczna – czym jest, rodzaje oraz działanie. Jak kupić najlepszą glinkę kosmetyczną?

Glinki posiadają jednak o wiele więcej właściwości – są na przykład bogate w niezwykle korzystne dla naszej skóry składniki, takie jak magnez, potas, wapń, selen czy krzem. Glinki działają jak naturalny peeling, a do tego silnie ujędrniają skórę. Jest tyle odmian tego naturalnego kosmetyku, że każda z kobiet bez problemu znajdzie glinkę odpowiednią dla siebie.

Glinka kosmetyczna

Glinki w kolorach tęczy

Glinki kosmetyczne rozróżnia się na podstawie ich koloru, który jest wynikiem obecności określonego pierwiastka, który poddał się utlenieniu. Do tego spotkać można wielorakie mieszanki, w których miesza się dwie glinki w celu stworzenia połączenia, które jest jak najbardziej korzystne dla danego rodzaju cery.

Wyróżniamy glinkę zieloną, która jest polecana dla cery tłustej, ze względu na dość mocne działanie oczyszczające, a także walkę z bakteriami. Jej charakterystyczny kolor pochodzi zaś z jonów żelaza. W przypadku cery suchej może prowadzi do wysuszenia.

O wiele lepiej skorzystać wtedy z glinki czerwonej, która jest łagodniejsza, a także posiada specjalne właściwości – obkurcza naczynia krwionośne, dzięki czemu hamuje powstawanie rumienia. Zaleca się ją do cery naczynkowej oraz do leczenia trądzika różowatego.

Najbardziej popularna jest natomiast glinka chińska, nazywana także białą. Posiada bardzo łagodne działanie, co czyni ją odpowiednią do cery wrażliwej. Ponadto cechuje się właściwościami odżywiającymi, regenerującymi, a także przeciwzmarszczkowymi.

Mieszanka glinki czerwonej oraz białej, czyli glinka różowa, posiada dobroczynne cechy obu tych niezwykle korzystnych glinek. Można ją stosować do cery bardzo wrażliwej, a przy tym doskonale odpręża oraz zapewnia skórze zdrowy wygląd. Bardzo ciekawa jest również glinka błękitna, która bardzo dobrze absorbuje sebum i działa w głębokich warstwach skóry. Stosowanie glinki błękitnej skutkuje szybkim regenerowaniem się naskórka, a także likwidacją cellulitu.

Szukasz glinki kosmetycznej? Sprawdź sklep amfora.pl

 Jaką glinkę kupić?

Oprócz dopasowania glinki do posiadanego typu cery, warto jest zwrócić uwagę na jej skład. Po pierwsze, powinna zawierać jak najwięcej składników aktywnych – najlepiej na poziomie 95%. Po drugie zaś, należy zwrócić uwagę na to, czy nie zostały do niej dodane dodatkowe sztuczne składniki. Wystrzegajmy się szczególnie tych, które są antyzbrylaczami, emulgatorami lub uważane są za substancje chemiczne.

Glinka kosmetyczna – właściwości. Jak wybrać najlepszą?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a