Henna brwi – jak zrobić? jak dobrać do brwi? henna khadi

Henna brwi to jeden z zabiegów cieszących się największą popularnością wśród kobiet odwiedzających gabinety kosmetyczne. Polega on na przyciemnieniu brwi, dzięki czemu włoski wyglądają estetycznie i są chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Aby móc cieszyć się pięknymi brwiami nie trzeba odwiedzać salonu kosmetycznego, hennę można wykonać także w domu.

Jak dobrać hennę do brwi? Jaki kształt brwi?

Na hennę brwi powinny decydować się tylko osoby, które mają wyregulowane brwi o ładnym, pasującym do ich twarzy, kształcie. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ ładny kształt łuku brwiowego może dodać kobiecie uroku i podkreślić jej urodę. Jak zatem dopasować kształt brwi do twarzy? Panie o owalnej buzi powinny decydować się na delikatny łuk. Kobiety mające okrągłą buzię dobrze wyglądają z brwiami o wysokim łuku. W przypadku pań o podłużnej twarzy dobrze sprawdzają się proste brwi, natomiast kobiety z buzią w kształcie serca powinny mieć brwi lekko zakrzywione ze stosunkowo niskim łukiem. Niezależnie od kształtu twarzy należy unikać zbytniego wyrywania włosków, aby linia brwi nie stała się zbyt cienka.

Henna brwi

Jak się przygotować do wykonania henny brwi?

Do wykonania henny brwi potrzebne są:

henna – na rynku można dostać henny w formie żelu oraz proszku, osoby którym zależy na wyrazistym efekcie powinny zdecydować się na hennę w proszku, ponieważ jest ona mocniejsza, dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem jest także henna khadi 

– woda utleniona 3%

– patyczki do uszu, które posłużą do aplikacji henny na włoski. Alternatywą może być pędzelek, którym można bardziej precyzyjnie nałożyć hennę.

– szklany lub plastikowy kieliszek, w którym henna zostanie rozrobiona

– płatki kosmetyczne

– wazelina

Henna – jak zrobić? Henna brwi krok po kroku

  1. Demakijaż oczu.
  2. Przygotowanie henny – hennę należy wsypać lub wycisnąć do przygotowanego wcześniej kieliszka, a następnie dodać trochę wody utlenionej. Składniki należy wymieszać tak, by uzyskać jednolitą, ale niezbyt rzadką konsystencję.
  3. Natłuszczenie skóry pod oraz nad brwiami – w tym celu należy użyć wazeliny. Dzięki temu zabiegowi w czasie robienia henny skóra nie zostanie zabarwiona.
  4. Odtłuszczenie brwi za pomocą wacika nasączonego tonikiem.
  5. Aplikacja henny – nakładanie henny należy zacząć od najwyższego punktu brwi, a następnie przejść do jej nasady, tj. okolicy nosa. Ruchy podczas farbowania brwi powinny być powolne, ale płynne. Po zafarbowaniu pierwszej brwi należy to samo zrobić z drugim łukiem. Henna powinna pozostać na włoskach przez około 7-10 minut.
  6. Zmycie henny – hennę można zmyć używając wacika nasączonego ciepłą wodą. Należy delikatnie pocierać włoski aż do całkowitego zmycia farby. Ważne jest, aby najpierw zmyć hennę z brwi, która jako pierwsza była farbowana.

Jak dobrać kolor henny

Ważna jest nie tylko umiejętna aplikacja henny, ale także dobrnie odpowiedniego koloru pasującego do konkretnego typu urody. Blondynki najlepiej wyglądają z brwiami w odcieniach szarości oraz jasnego brązu (zdecydowanie powinny unikać ciemnych kolorów), w przypadku brunetek najlepiej sprawdzi się brązowa henna o głębokim odcieniu. Kobiety rudowłose powinny stawiać na ciepłe odcienie brązu.

Porady dla początkujących

Przed zrobieniem henny po raz pierwszy warto poćwiczyć aplikację farby. Można to zrobić na przykład wykorzystując kakao wymieszane z wodą – używając niedużej ilości produktu można poćwiczyć precyzyjne wyrysowanie brwi bez ryzyka, że zostanie ona zafarbowana. Dodatkowo farbując włoski po raz pierwszy warto przytrzymać hennę na brwiach nieco krócej, niż sugeruje producent, nie dłużej niż 5 minut (im dłużej henna trzymana jest na włoskach, tym intensywniejszy efekt zostaje uzyskany).

Kosmetyki do brwi oraz koloryzacji znajdziesz w sklepie AMFORA.PL

 

Henna brwi – jak zrobić? jak dobrać do brwi? henna khadi
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a