Perfumy Hugo Boss No.6 – recenzja oraz opinie.

Perfumy Hugo Boss No.6 znane są raczej jako Hugo Boss Bottled. To jeden z najlepszych klasyków w dziedzinie zapachów dla mężczyzn. Kompozycja ta jest obecna na rynku od lat i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Co zawiera? Jakie nuty zapachowe wchodzą w jej skład? Kto powinien sięgnąć po ten zapach i czy warto?

HUGO BOSS No.6

Zarys historii zapachu

Kompozycja zapachowa Hugo Boss Bottled (No.6) powstała w 1997 roku, a sam zapach trafił na sklepowe półki rok później. Twórcą tego pachnidła jest Annick Menardo – ceniony perfumiarz, któremu zawdzięczamy także wiele innych zapachów tej oraz innych marek. Najpopularniejsze z nich to:

  • Christian Dior: Hypnotic Poison, Bois D`argent i inne.
  • Diesel: Fuel For Life Homme, Fuel For Life Femme i inne.
  • Giorgio Armani: Armani Attitude, Emporio Armani Citi Glam for Him i inne.
  • Hugo Boss: Bottled (No.6).

Inspiracją dla kompozycji Hugo Boss No.6 były zapachy klasyczne, mocne szypry, aldehydy. W okresie komponowania tego zapachu perfumiarze skupiali się na nowych interpretacjach znanych i cenionych aromatów. Zapach Hugo Boss No.6 jest właśnie takim ukłonem w stronę klasyki, lekko odświeżonej, ale wciąż tradycyjnej i ponadczasowej. To chyba ta cecha stoi za sukcesem tej kompozycji.
Zapach Hugo Boss No.6 został stworzony z myślą o nowoczesnym mężczyźnie, który jest zorientowany na sukces, pewny siebie i charyzmatyczny.

Hugo Boss No.6 – jakie zawiera nuty zapachowe?

Aromat tej kompozycji jest z jednej strony dość klasyczny, a z drugiej lekko słodki, wonny i przyjemny. To połączenia aromatu cytrusów, goździków i bergamotki z akordami drzewnymi o bardzo naturalnym charakterze. To właśnie te drzewne nuty decydują o wyrazistości i przyjemnym aromacie tej kompozycji.

  • Nuty głowy: bergamotka, cytrusy, cynamon.
  • Nuty serca: geranium, goździk, mech.
  • Nuty bazy: drzewo cedrowe, drzewo oliwkowe, drzewo sandałowe, wetyweria.

Zapach rozwija się w piękny sposób. Od woni cytrusów, owoców i kwiatów przechodzi do słodyczy serca, a przez całość przebija woń drzewa, surowych desek i mchu.

Trwałość kompozycji

Kompozycja Hugo Boss No.6 jest trwała i wyrazista, ale są to perfumy pełne subtelności. W porównaniu z wieloma współcześnie produkowanymi zapachami, ich moc nie jest tak silna i wyraźna. Stąd wiele osób stosuje ten zapach w nadmiarze, co jest błędem.
Standardowa aplikacja (do 4 psiknięć) to wystarczająco wiele, by cieszyć się zapachem przez kilka godzin. Hugo Boss No.6 tworzy delikatną mgiełkę aromatu, a nie przytłaczające i przesadnie wyczuwalne pachnidło.

Hugo Boss No.6 – dla kogo?

Hugo Boss No.6 to perfumy dla indywidualistów, dla mężczyzn śmiałych i energicznych. Kompozycja nadaje się do stosowania przez cały rok, zarówno na dzień, jak i na wieczór. Jest na tyle elegancka, że można sięgać po nią na specjalne okazje, na spotkania towarzyskie lub biznesowe.
Uwagę zwraca efektowna, minimalistyczna i prosta buteleczka perfum Hugo Boss No.6. Już sam jej design sugeruje, że jest to zapach dla mężczyzn choć odrobinę ceniących klasykę.

Opinia o zapachu

Hugo Boss No.6 to kompozycja godna uwagi – wyrazista, efektowna i elegancka. Zapach jest trwały i bardzo przyjemny, daleki od nudy i aromatycznej sztampy. Mimo, że jest to bardzo popularny wybór, to trudno odczuć przesyt tym zapachem. Jest klasykiem, po który warto sięgnąć.

Zobacz perfumy Hugo Boss No.6 w sklepie afmora.pl!

Perfumy Hugo Boss No.6 – recenzja oraz opinie.
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a