Jak dbać o akcesoria do makijażu? Jak czyścić pędzle?

Kobietom trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez podstawowych kosmetyków do makijażu. Cienie do powiek, kredki, pudry, szminki – kobieca kosmetyczka pełna jest różnorodnych preparatów podkreślających urodę. Aby je starannie i skuteczne zaaplikować, potrzeba jednak specjalnych akcesoriów, takich jak pędzle czy gąbeczki. Jak dbać o te przybory do makijażu?

Czyszczenie akcesoriów do makijażu, jak o nie dbać ?

Pędzle do różu, pudru czy cieni do powiek oraz gąbeczki do nakładania podkładu używamy praktycznie codzienne. Bardzo często zapominamy jednak o ich czyszczeniu. Warto mieć świadomość, że pielęgnacja przyborów kosmetycznych jest niezwykle ważna – jej brak może negatywnie wpłynąć na stan naszej cery.

Jak dbać o akcesoria do makijażu? Jak czyścić pędzle?

 

Jakie produkty do czyszczenia wybrać?

Pędzle do makijażu należy myć szamponem (najlepiej dla dzieci) lub mydłem antybakteryjnym. Wystarczy zamoczyć pędzel, wetrzeć w niego dany specyfik i spłukać. Bardzo istotny jest także etap suszenia. Mokry pędzel należy położyć poziomo np. na stole lub biurku, aby jego włosie wystawało poza krawędź. Nie należy natomiast suszyć pędzla suszarką lub kłaść na kaloryferze. W przypadku gąbeczek wystarczy zwykłe mydło i woda. Warto także pamiętać o czyszczeniu zalotki – w tym przypadku sprawdzi się przetarcie gumek i metalowych elementów wacikiem z płynem do demakijażu.

Na rynku dostępne są także specjalne płyny do czyszczenia i dezynfekcji pędzli – oferuje je wiele znanych marek kosmetycznych. Takie preparaty najczęściej mają formę sprayu. Aby wyczyścić pędzel, wystarczy go spryskać, przetrzeć chusteczką lub papierowym ręcznikiem, a następnie pozostawić w pozycji poziomej do wyschnięcia.

Jak często myć pędzle?

Pędzle do sypkich kosmetyków – np. do pudru lub różu – powinno się czyścić przynajmniej raz na dwa tygodnie. Jeśli nasza cera jest wrażliwa, warto robić to częściej. Pędzle do podkładu czy szminki warto myć kilka razy w tygodniu, a nawet codziennie. Gąbeczki zaleca się czyścić po każdym użyciu, zwłaszcza że ich mycie jest niezwykle proste i szybkie.

Jak dbać o akcesoria do makijażu? Jak czyścić pędzle?

Skutki nieczyszczenia

Dlaczego pielęgnacja akcesoriów do makijażu jest tak ważna? Na nieczyszczonych przyborach może zbierać się:

  • kurz,

  • sebum,

  • bakterie chorobotwórcze,

  • inne zanieczyszczenia.

Brud i zarazki mogą wywołać zaskórniki, wysypkę lub wypryski. Właściwa pielęgnacja akcesoriów kosmetycznych zapewni nie tylko doskonały makijaż, ale także zdrową i wolną od niedoskonałości cerę.

produkty do czyszczenia oraz kosmetyki w sklepie amfora.pl

Jak dbać o akcesoria do makijażu? Jak czyścić pędzle?
Rate this post
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a