Jak dobrać perfumy do naszego charakteru? Jakie perfumy wybrać?

Dobrze dobrane perfumy powinny idealnie współgrać z naszą osobowością, charakterem, stylem życia i zainteresowaniami. Jednak odpowiedni dobór perfum nie jest taki prosty. Są i tacy, którzy wręcz uważają, że jest to sztuka wymagająca dużej dawki cierpliwości, umiejętności i znajomości samego siebie. Podpowiadamy, jak dobrać perfumy do naszego charakteru.


Jak dobrać perfumy

 

Jak używać perfum?

Dużą sztuką jest odpowiednie nakładanie perfum. Najczęstszy sposób perfumowania się to używanie perfum na nadgarstkach i za uszami. Perfumy jednak można stosować także na skroniach, dekolcie, karku, czy skrapiać nimi włosy. Dzięki temu zapach będzie się za nami roznosił.
Przy perfumowaniu się, powinniśmy uważać na ubrania, na których to mogą perfumy pozostawiać ślady.

Perfumy jak wybrać?

Przy wyborze perfum należy kierować się między innymi rodzajem swojej skóry. Jeżeli jesteśmy alergikami i mamy skórę skłonną do podrażnień, ponieważ wiele rodzajów perfum może ją uczulać, i powodować swędzenie oraz zaczerwienienie.
Drugim kryterium, który warto się kierować są nuty zapachowe. Dlatego zanim kupimy dany zapach, warto spryskać nim sobie nadgarstek i odczekać cały dzień. Niektóre nuty zapachowe uaktywniają się dopiero po kilku godzinach i pachną też zupełnie inaczej w połączeniu z potem. Dobrze więc przemyśleć zakup i zapoznać się z zapachem minimum 24 godziny.

Jak dobrać perfumy?

Dobranie idealne zapachu nie jest wcale takie proste. Może ono trwać latami i zazwyczaj odbywa się metodą prób i błędów. Warto wypróbować wiele zapachów i używać ich zamiennie, w zależności od okazji. Nie każdy zapach nadaje się na lato, na wieczorne wyjście, czy wypad na zakupy. Dlatego poleca się używać kilku rodzajów perfum i sprawdzać, z którymi czujemy się sobą.

Zastanawiając się, jak dobrać zapach zawsze rekomenduje się rozmowę z doradcą w sklepie, który po kilku pytaniach, które zada, jest w stanie pomóc wybrać odpowiedni zapach.

Ewentualnie, zawsze przy opisie perfum (na przykład na stronach internetowych) producenci często zaznaczają, dla jakiego typu osobowościowego są wyprodukowane dane perfumy.

Jak dopasować perfumy do naszej osobowości

Aby idealnie dopasować perfumy do osobowości należy bardzo dobrze zapoznać się z każdą główną nutą zapachową.
Najpopularniejsze zapachy to:
• zapachy kwiatowe
• zapachy szyprowe
• zapachy drzewne
• zapachy cytrusowe
• zapachy orientalne
• zapachy tytoniowo-skórzane
• zapachy owocowe
Jeżeli poznamy swój ulubiony typ zapachu, w którym czujemy się najlepiej, będzie nam dużo łatwiej wybrać w danej kategorii zapach idealny do charakteru. Co więcej, będzie można wybierać sobie różne zapachy, w zależności od nastroju i okoliczności.

 

Poniżej przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych zapachów dla kobiet!

 

Calvin Klein EuphoriaCALVIN KLEIN CK IN2U 

Chanel Coco Mademoiselle

Giorgio Armani SI

Yves Saint Laurent Black Opium
calvin-klein-euphoriacalvin-klein-ck-in2ucoco-mademoisellegiorgio-armani-siyves-saint-laurent-black-opium
Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź szeroką ofertę damskich perfum w sklepie amfora.pl!

amfora.pl – Zapachy dopasowane do Ciebie

Jak dobrać perfumy do naszego charakteru? Jakie perfumy wybrać?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a