Jak mieć białe zęby? Jak je utrzymać? Domowe sposoby na zdrowe zęby

Białe zęby to piękny uśmiech. Wyglądają bardzo efektownie, zdrowo i na pewno dodają urody. Z kolei żółte i zaniedbane zęby mogą odjąć lat i zepsuć nawet najstaranniej wykonany makijaż. Aby jednak zęby były lśniące i śnieżnobiałe, należy w odpowiedni sposób je pielęgnować.

Jak zadbać o zęby?

O konieczności przestrzegania zasad higieny jamy ustnej przypomina się już najmłodszym. W szkołach podstawowych przeprowadzane są akcje, które mają wyrobić zdrowe nawyki już u małych jeszcze dzieci. Stosowanie się do tych zasad nie tylko pozwoli na uzyskanie pięknych, białych zębów, ale również uchroni przed przeróżnymi chorobami jamy ustnej.

 1. Najważniejsze jest codzienne mycie zębów. Należy do robić co najmniej dwa razy dziennie przez przynajmniej 3 minuty. Najlepiej jednak myć zęby po każdy posiłku.
 2. Szczoteczkę do zębów należy wymieniać co 3 miesiące.
 3. Warto także używać nici dentystycznej, aby usunąć pozostałości jedzenia, z którymi szczoteczka sobie nie poradziła.
 4. Nie można także zapominać o płynie do płukania, który zadba o czystość całej jamy ustnej.
 5. Konieczne są ponadto regularne wizyty u stomatologa. Dzięki temu można oczyścić zęby z kamienia i usunąć mniejsze ubytki, a także zapobiec powstawaniu poważniejszych.

Białe zęby- co jeść?

Na wygląd zębów duży wpływ ma nie tylko higiena jamy ustnej, ale również nawyki żywieniowe. Aby zadbać o ładny wygląd zębów, należy zwrócić uwagę na następujące produkty:

 • produkty mleczne, takie jak jogurt naturalny, maślanka czy kefir, które ze względu na wysoką zawartość wapnia mają bardzo dobry wpływ nie tylko na zęby, ale przede wszystkim na cały układ kostny,
 • ser żółty, który zmniejsza ryzyko powstawania próchnicy,
 • tłuste ryby, takie jak łosoś czy makrela- zawierają bardzo dużo witaminy D, dzięki której wapń jest lepiej wchłaniany,
 • produkty zawierające koenzym Q10 (w szczególności brokuły),
 • produkty bogate w witaminę A, zwłaszcza marchew- mają bardzo dobry wpływ na kondycję dziąseł i mineralizację zębów,
 • zielona herbata zawierająca fluor.

Jak utrzymać białe zęby – jakich pokarmów unikać?

Wiele produktów, które są obecne w diecie każdego człowieka ma negatywny wpływ na stan zębów i jamy ustnej. Należą do nich:

 • kawa,
 • czarna herbata,
 • czerwone wino,
 • ciemne soki owocowe.

Żółknięcie zębów powoduje także palenie papierosów.

Jak utrzymać białe zęby?

Wiele osób zastanawia się, jaki sposób na białe zęby jest najbardziej skuteczny. Tymczasem nie ma tak naprawdę jednej tylko metody. Ważne jest przestrzeganie wielu zasad jednocześnie.

 1. Należy przestrzegać wszystkich zasad higieny jamy ustnej.
 2. Należy zwrócić dużą uwagę na dietę- powinna być bogata w wapń, niezbędne substancje mineralne i witaminy.
 3. Warto unikać tych produktów, które mogą spowodować powstawanie osadu na zębach.

Jak mieć białe zęby- domowe sposoby?

Wiele osób zastanawia się nad przeprowadzeniem zabiegu wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Takie zabiegi są często dość kosztowne. Warto zatem wiedzieć, że niektóre naturalne sposoby na wybielenie zębów są równie skuteczne, a przy tym tanie i skuteczne.

 1. Soda oczyszczona+kwas cytrynowy lub truskawki. Pastę z sody z wybranym dodatkiem warto nałożyć na zęby na około 5 minut. Następnie zęby należy normalnie umyć. Zbyt często stosowana soda może jednak niszczyć szkliwo, dlatego taka pasta nie powinna być używana częściej niż raz w tygodniu.
 2. Skórka banana. Pocieranie wewnętrzną stroną banana zębów regularnie może spowodować wybielenie nawet o dwa tony. Jest to metoda bardzo bezpieczna.
 3. Pasta z oleju kokosowego i węgla aktywnego. Odrobinę oleju kokosowego należy wymieszać z rozkruszonym węglem i nałożyć na zęby. W tym celu warto użyć starej szczoteczki do zębów lub takiej do tego tylko przeznaczonej. Ta metoda jest skuteczna, a przede wszystkim nie niszczy szkliwa.

Jak utrzymać białe zęby po wybielaniu?

To, ile czasu efekt zabiegu wybielania utrzyma się na zębach zależy od sposobu ich pielęgnacji. Należy bardzo dokładnie je czyścić codziennie nie tylko przy pomocy zwykłej szczoteczki do zębów, ale również nici i płynu. W ten sposób można bardzo długo cieszyć się pięknym, lśniącym, śnieżnobiałym uśmiechem.

Jak mieć białe zęby? Jak je utrzymać? Domowe sposoby na zdrowe zęby
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a