Jak zrobić krem BB ? Domowe kosmetyki

Krem BB można wykonać samodzielnie w domu. Nie ma w tym nic trudnego. Domowe kosmetyki to świetna sprawa na zaoszczędzenie naszych pieniędzy i wykorzystanie produktów, które mamy w swoich kosmetyczkach. Jedyne czego potrzebujemy to nasz ulubiony nawilżający krem, taki, który stosujemy na dzień, który jest idealnie dobrany do naszej cery i jej potrzeb. Możemy dodać krem z filtrem. Kolejną rzeczą jest podkład mineralny.Jeśli mamy ochotę możemy również dodać rozświetlacz do twarzy w kremie.

Do małego pojemniczka dodajemy tyle kremu, ile chcemy uzyskać kremu BB. Następnie dodajemy do niego podkład mineralny. W zależności od tego jaki stopień krycia chcemy uzyskać, tyle go dodajemy. Następnie należy wszystko bardzo dokładnie wymieszać. W taki oto łatwy sposób możemy uzyskać krem BB wykonany samodzielnie. 

Dlaczego kobiety kochają kremy BB?Jak zrobić krem BB ? Domowe kosmetyki

Jest to kosmetyk, który łączy właściwości kilku innych kosmetyków. Posiada w sobie zarówno zalety podkładu, jak i zalety kremu nawilżającego. Jest to również idealny kosmetyk na lato, ponieważ zawiera w swoim składzie filtry, które chronią naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Zyskujemy więc zadbaną, jednolitą cerę, a przy tym mamy pewność, że jest ona chroniona przed słońcem, co zapobiega objawom przedwczesnego starzenia się. Krem BB zyskuje coraz większą popularność, nie tylko ze względu na działanie, ale i ze względu na jego naturalny efekt, jaki daje dla skóry. Jest to niezwykle istotne, szczególnie latem, gdy chcemy posiadać naturalny  lekki makijaż, a przy tym mieć odżywioną skórę. Wada kremu BB? Nie pokryje on większych niedoskonałości, jeśli mamy do czynienia z większym trądzikiem, piegami, czy tez innymi przebarwieniami skóry, musimy liczyć się z tym,  że będzie on zbyt słaby i nie pokryje wszystkiego. Ale możemy go zastosować jako bazę pod klasyczny podkład. Tutaj sprawdzi się świetnie.

 

Największy wybór kosmetyków i produktów do pielęgnacji w sklepie amfora.pl

Jak zrobić krem BB ? Domowe kosmetyki
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a