Jakich składników nie powinny zawierać wegańskie kosmetyki?

Weganie dążą jednak do eliminacji z życia produktów pochodzenia zwierzęcego nie tylko z diety, ale również ze wszystkich innych jego aspektów. Są oni przeciwni także wszelkim produktom testowanym na zwierzętach. Aby kosmetyk był uznany za wegański nie może zawierać absolutnie żadnych substancji, które otrzymuje się z ciała zwierzęcia, takich jak: skóra, tłuszcz, kości. W kosmetykach stosowane są także składniki, które są wytworem zwierzęcym, jak miód czy lanolina.

Jakich składników nie powinny zawierać wegańskie kosmetyki?

Część osób nie ma problemu z ich obecnością w używanych przez siebie kosmetykach, a inni odrzucają wszelkie wytwory zwierzęce. Tak naprawdę trudno jest znaleźć takie produkty, które zarówno w głównym składzie, jak i w substancjach pomocniczych, będą czysto wegańskie.

Wegańskie kosmetyki nie mogą zawierać keratyny, tak powszechnie używanej we wszelkiego rodzaju kosmetykach do włosów, gdyż jest to białko z naskórka ssaków. Tak samo kolagen, pozyskiwany ze skóry i kości świńskich przyczynia się do zwiększenia elastyczności i wytrzymałości skóry. To białko najchętniej wykorzystują chirurdzy plastycy podczas rekonstrukcji uszkodzonych tkanek. Kremy nawilżające bazują na elastynie, która pochodzi z tkanek krowich i ptasich. Podobnie jak chitozan, który wytwarzany jest z pancerzy skorupiaków. Perfumeryjny cuda wykorzystują piżmo i cywet, które są uzyskiwane z gruczołów. Również, lanolina produkowana jest przez gruczoły łojowe zwierząt a wchodzi w skład wielu maści i kremów.

wegańskie kosmetyki

 

Szukasz ekologicznych lub wegańskich kosmetyków? Odwiedź amofra.pl

 

Jakich składników nie powinny zawierać wegańskie kosmetyki?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a