Jakie perfumy dla 60-latka? Charakterystyka, najpopularniejsze zapachy!

Żartobliwie mówi się, że dojrzali panowie pachną tym, co dostają w prezencie od córek czy wnuczek. Faktycznie klientkami perfumerii bardzo często są panie szukające upominków dla swoich ojców czy dziadków. Z biegiem czasu jednak coraz częściej panowie sami chcą decydować o swoich perfumach. Co więcej, niektórzy z nich nawet decydują się na odważne zmiany i radykalne kroki. Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak wybrać perfumy dla 60-latka!

perfumy dla 60-latka

Jakie perfumy wybierają 60-latkowie?

Większość eleganckich, dojrzałych panów po 60tce wybiera używa niezmiennie jednego zapachu przez wiele lat. Czasem się tylko zdarzają jednostki, mężczyźni odważni, których pociągają pomysły nowoczesnych i innowacyjnych perfumerii (jak np. perfumy o zapachu metalu czy asfaltu). Statystyczny 60latek pachnie intensywnie. Jego perfumy są mocne, ciężkie, bardzo intensywne. Dla niektórych swego rodzaju pochwałą jest, kiedy kierowcy taksówek odsuwają szyby w trakcie jazdy z nimi jako pasażerami. W większości zapach uzupełnia elegancki styl owego pana, niektórzy tylko wybierają nieco bardziej sportowy styl, który ma ich w pewien sposób odmłodzić.

Perfumy dla 60-latka – jakie nuty zapachowe

Perfumy dla dojrzałych panów można podzielić na kilka grup:

1. zapachy drzewne

2. zapachy orientalne

3. zapachy korzenne.

W większości można znaleźć następujące składniki:

-cedr

 Ma zapach drzewno-balsamiczny. Niektórym zapach cedru kojarzy się z nowymi ołówkami. Jest suchy, nieco słodki, bardzo charakterystyczny. Olejek z drewna cedrowego jest jednym z najchętniej wykorzystywanych w przemyśle perfumeryjnym składników.

– drzewo sandałowe

Posiada lekki, żywiczny zapach. To również bardzo popularny składnik perfum i wód perfumowanych.

– pieprz

Dodaje zapachom głębi, wyostrza je. To zapach nieco świdrujący, bardzo mocny, w niektórych wydaniach bardziej metaliczny, w innych bardziej drzewny.

– paczula

Nadaje perfumom ziołowo-ziemny aromat. Dodaje im również głębi i świeżości.

– mech dębowy

To składnik kompozycji szyprowych, czyli cytrusowo-drzewnych. Posiada ziemisty zapach. Często łączony jest z drewnem cedrowym, ponieważ pogłębia jego drzewny zapach.

– bergamota

Podgatunek pomarańczy, który dodaje perfumom świeżości i lekkiego charakteru.

– wetiwer

Składnik spotykany w korzennych perfumach. Dodaje im żywicznego, słodkiego, lekko pudrowego charakteru.

Najpopularniejsze  perfumy dla 60-latka

1. Paco Rabanne XS por Homme.

Zapach drzewno-cytrusowy. W nucie głowy znajduje się lekka bergamotka i limonka. W nucie bazy natomiast cięższe piżmo i drzewny sandałowiec. W nucie serca są zapachy bardziej intymne, jak jałowiec i róża.

To zapach świeży, letni, a jednocześnie zmysłowy i intrygujący.

2. Christian Dior, Fahrenheit.

Zapach ponadczasowy, przez wielu będący synonimem męskości. Są mężczyźni, którzy z tym zapachem nie rozstają się nigdy. W nucie głowy jest głóg, w nucie serca charakterystyczne drzewo sandałowe, a w nucie bazy- cedr i paczula. To kompozycja, leśna, drzewna, niesamowicie męska i zmysłowa.

3. Chanel, Egoiste.

Zapach dla twardych, pewnych siebie mężczyzn, przebojowych, pozbawionych kompleksów. Podkreśli ich mocny charakter. W nucie głowy znajduje się lekka mandarynka sycylijska, w nucie serca świeża, cytrusowa kolendra, w nucie głowy natomiast zmysłowe piżmo i drzewo sandałowe.

4. Hugo Boss, Baldessarini.

Zmysłowa kompozycja łącząca nuty korzenne z owocowymi i drzewnymi. Zapach stworzony dla mężczyzn luksusowych, wybrednych, którzy już wiele w swoim życiu osiągnęli. Dominujący, męski, świeży i bardzo elegancki.

5. Davidoff, Good Life.

Bardzo gustowne, wysublimowane połączenie świeżej bergamotki, geranium z intrygującym, zmysłowym piżmem, drzewem sandałowym i ambrą. To perfumy stonowane, dla dojrzałych, spokojnych i już ustatkowanych mężczyzn, którzy nie chcą uwodzić, a raczej dawać poczcie bezpieczeństwa.

6. Tom Ford, Noir.

Nuty głowy to bergamotka, werbena, kminek. Nuty serca to czarny pieprz, gałka muszkatołowa. Nuty bazy natomiast to ambra, paczula, wetiwer.

To kompozycja bardzo złożona, która wraz z upływem czasu pokazuje swoje zupełnie odmienne oblicze. Perfumy dla zdecydowanych, odważnych mężczyzn.

7. Trussardi, Inside.

Perfumy we włoskim stylu. Bardzo zmysłowe, męskie, przede wszystkim eleganckie. To świeża, drzewna kompozycja,w której skład wchodzi bazylia, tytoń, kawa i inne składniki. Całość zapakowana w piękny, równie męski flakon.

Perfumy dla 60-latka – Ranking najlepszych zapachów

Tom Ford Noir

PACO RABANNE XS

Christian Dior Fahrenheit

Chanel Egoiste

HUGO BOSS Baldessarini

Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!

Odwiedź sklep amfora.pl, w którym znajdziesz szeroki wybór najlepszych męskich perfum.

Zobacz perfumy dla 60-latka w sklepie afmora.pl!

Jakie perfumy dla 60-latka? Charakterystyka, najpopularniejsze zapachy!
3 (60%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a