Jak konturować twarz? Najlepsze kosmetyki

Używając odpowiednich kosmetyków do konturowania, możemy podkreślić rysy naszej twarzy oraz wymodelować ją, aby wyglądać na prawdę zjawiskowo. Metoda ta stała się szczególnie popularna za sprawą Kim Kardashian, która to zaczęła z powodzeniem rozpowszechniać tajniki swojego perfekcyjnego wyglądu. Aby więc podkreślić nasze kości policzkowe wystarczy kilka kosmetyków oraz znajomość makijażowych trików. 

Jak konturować twarz? Jakich potrzebujemy kosmetyków?

Zaczynamy swoją przygodę z konturowaniem? Jeśli tak, to na początek wszystko czego potrzebujemy to bronzer, rozświetlacz oraz korektor do twarzy. Kosmetyki te z pewnością goszczą w kosmetyczce każdej kobiety dbającej o urodę. Bronzera używamy do przyciemnienia oraz podkreślenia wklęsłych części, natomiast rozświetlacza odwrotnie – do zaznaczenia wypukłych miejsc. Przydatny może okazać się także ciemniejszy kolor podkładu, ewentualnie podkład w sztyfcie, aby ujednolicić kolor twarzy i pozbyć się wyraźnych linii. Konturowanie nie odbędzie się także bez pędzla do bronzera, a także gąbki do podkładu (ta jest bardziej precyzja i sprawdzi się lepiej niż pędzel do podkładu). 

Jak konturować twarz? Najlepsze kosmetyki

Na jaki efekt możemy liczyć?

Odpowiednim konturowaniem twarzy można tak naprawdę uzyskać każdy efekt. Można zmniejszyć optycznie czoło, wyszczuplić nos, wyszczuplić całą twarz, podkreślić wystające kości policzkowe, a nawet powiększyć usta.

Należy jednak uważać z aplikacją kosmetyków, aby nie przesadzić i nie stworzyć na buzi maski. Kosmetyków nakładamy odrobinę i w razie potrzeby dodajemy.

Możemy wykorzystać konturowanie na sucho lub na mokro. Łatwiejsza jest konturowanie na sucho – szczególmoe dla osób początkujących, jednak lepszy i wyrazisty efekt uzyskamy konturując na mokro. 

Jak konturować?

Jeżeli mamy już nałożony podkład i przygotowaną twarz do konturowania następnie:

1. Rozjaśniamy korektorem okolice pod oczami, centralną cześć czoła, grzbiet nosa oraz brody.
2. Nakładany bronzer pod kością policzkową, kierując się do góry w kierunku czoła.
3. Bronzer możemy nałożyć także przy lini włosów, aby optycznie zmniejszyć czoło i po bokach nosa, aby i jego optycznie wyszczuplić.
4. Można dodać również róż, który powinien być zaaplikowany nad bronzerem.
5. Ostatnim krokiem jest użycie rozświetlacza nad kości policzkowe i nad usta, aby je optycznie powiększyć.

 

Jak konturować twarz? Najlepsze kosmetyki

 

Niezbędne kosmetyki do konturowania znajdziesz w sklepie amfora.pl

Jak konturować twarz? Najlepsze kosmetyki
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a