Kosmetyki z salonu urody, jakich używać, na co uważać?

Kosmetyki z salonu urody w Twoim domu! Jakich używać, a na jakie uważać? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

kosmetyki z salonu urody

Czym charakteryzują się profesjonalne kosmetyki z salonu urody

Kosmetyki z salonów urody, wyróżniają się powtarzalną jakością i bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Producenci takich kosmetyków często oferują kilkanaście serii preparatów, które będą przeznaczone do potrzeb klientek o różnych potrzebach.

Jakie kosmetyki z salonu urody można używać samemu w domu

Osoba, która jest zadowolona z działania kosmetyku zastosowanego w gabinecie kosmetycznym, często chce go kupić i stosować w domu. Jest to możliwe w przypadku kosmetyków, które nie narażają skóry na ewentualne podrażnienia.
Bezpieczne jest między innymi stosowanie kremów do skóry, o ile będą one przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Bez problemu przebiega zwykle stosowanie preparatów kojących, takich, jak maseczki czy preparaty odżywcze.
Bezpieczne powinny być także szampony, odżywki czy ampułki do stosowania na włosy. Jeśli nie mamy pewności, czy dany preparat można zastosować w domu, warto porozmawiać na ten temat ze specjalistą.

Na jakie kosmetyki uważać

Należy zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie salony urody, kupują kosmetyki bardzo wysokiej jakości. Tańsze serie mogą zawierać więcej substancji podrażniających skórę lub wywołujących alergię.
Na własną rękę nie należy stosować także preparatów wymagających specjalistycznej wiedzy kosmetycznej. Dobrym przykładem są kwasy AHA i kwasy owocowe, które przy niewłaściwym użyciu (na przykład braku rozcieńczenia), mogą wywołać trwałe rany. Z tego powodu, takie zabiegi, jak:

  • peeling z użyciem kwasów lub ostrych cząsteczek
  • zabiegi ze stężonymi substancjami, jak retinol i witamina C
  • depilację woskiem należy przeprowadzać w gabinecie kosmetycznym, a nie w domu.

Kosmetyki sprzedawane do gabinetów kosmetycznych, mogą nie posiadać dokładnego opisu stosowania. Klient może mieć problem także z odpowiednim dobraniem kosmetyku do rodzaju swojej skóry. Często dochodzi także do „przewitaminizowania” skóry, z uwagi na bardzo wysokie stężenie składników aktywnych w preparatach profesjonalnych.

Ten problem dotyczy także kosmetyków do włosów. Są one bardzo skoncentrowane i jeśli zastosujemy je raz na jakiś czas w gabinecie fryzjera, dadzą świetny efekt. Niestety, ale ich regularne stosowanie, może nadmiernie obciążyć włosy i pogorszyć ich stan.
Cena zastosowanego preparatu to jedynie niewielka cześć kwoty, którą wydajemy za cały zabieg. Znacznie cenniejsza jest fachowa wiedza osoby, która go wykonuje, a wcześniej – dobiera preparat idealny do skóry lub włosów i stosuje go w sposób, który nam nie zaszkodzi.

Amfora.pl – Wszystko dla Twojego piękna!

Kosmetyki z salonu urody, jakich używać, na co uważać?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a