Kosmetyki z jonami srebra, właściwości, kiedy stosować?

Kosmetyki z jonami srebra, posiadają wiele zalet, jest to fakt znany już od dłuższego czasu. Coraz częściej jony srebra, wykorzystywane są w przemyśle farmaceutycznym oraz tekstylnym, Jednak, jakie są te właściwości, zalety oraz jakie istnieją przeciwwskazania – tego dowiecie się z tego artykułu.

Kosmetyki z jonami srebra

Jakie właściwości kosmetyczne ma srebro?

Srebro to nie tylko metal szlachetny. Wystarczy niewielki dodatek jonów srebra do kosmetyków, by nabrały one niepowtarzalnych właściwości. Srebro działa między innymi:

 • przeciwzapalnie
 • bakteriobójczo
 • antyseptycznie
 • regenerująco
 • ściągająco
 • hamująco na wydzielanie sebum

Kosmetyki ze srebrem wykazują działanie antybakteryjne i przeciwwirusowe, chroniąc wrażliwą lub trądzikową cerę przed działaniem szkodliwych substancji. Są dobrym rozwiązaniem w przypadku skóry, która źle reaguje na zmieniające się warunki środowiskowe, z uwagi na zbyt cienki płaszcz lipidowy.
Można je stosować także na podrażnienia i przesuszoną cerę. Jałowe preparaty zawierające srebro, są stosowane do leczenia ran.

W jakiego typu kosmetykach można znaleźć srebro koloidalne?

Kosmetyki z jonami srebra, najczęściej kierowane są do ludzi z problemami z cerą. Stosuje się je na przykład, w:

 • płynach do płukania ust
 • płynach po goleniu i depilacji
 • kremach przeciwtrądzikowych
 • peelingach do twarzy
 • tonikach do twarzy
 • żelach pod prysznic zapobiegających poceniu
 • chusteczkach
 • antybakteryjnych mydłach

i w wielu innych preparatach

Oprócz tego, srebro znajduje zastosowanie w preparatach medycznych, takich, jak opatrunki przyśpieszające gojenie się ran, oraz preparaty do odkażania przy zabiegach na oku.

Kiedy stosować preparaty zawierające srebro koloidalne?

Preparaty z tym pierwiastkiem są wskazane przede wszystkim w przypadku zbyt aktywnych gruczołów łojowych. Srebro zmniejszy wydzielanie łoju, zadba o prawidłowy poziom nawilżenia skóry oraz zmniejszy widoczność porów skóry. Osoby z trądzikiem docenią także działanie antybakteryjne srebra i brak podrażnień po jego zastosowaniu.
Silne działanie antybakteryjne jest także korzystne, gdy cierpimy na dolegliwości związane z bakteriami w jamie ustnej. Płyny do płukania ust czy pasty do zębów z dodatkiem tego składnika, pomagają w wyeliminowaniu nieprzyjemnego zapachu czy problemów zapalnych dziąseł.
Kolejnym zastosowaniem srebra, jest odkażanie skóry. Zastosowanie tego preparatu po goleniu lub depilacji, przyśpieszy gojenie i zapobiega powstawaniu czerwonych, nieestetycznych punkcików.
Popularne są także preparaty odświeżające ze srebrem, takie, jak chusteczki matujące czy lotiony. Mają one działanie ściągające i matujące.

Jony srebra są szkodliwe – prawda, czy mit?

Srebro w stężeniu stosowanym przez producentów w kosmetykach, jest bezpieczne i nie ma zbyt wielu działań ubocznych. Nie mogą go używać jednak osoby uczulone na srebro, a kobiety w ciąży i karmiące piersią, przed jego zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem.
Bardzo częste stosowanie kosmetyków zawierających srebro, może prowadzić do przebarwień skóry. Z tego powodu, należy zachować szczególną uwagę, jeśli stosujemy je na błony śluzowe.

Najpopularniejsze kosmetyki z jonami srebra.

Nivea Silver Protect

Fitocosmetics Glinka niebieska kambryjska

Fitocosmetics Glinka czarna z Morza Martwego ze srebrem

Nivea MEN Pianka do golenia SILVER PROTECT

Fitocosmetics Biała glinka anapska ze srebrem

fitocosmetics-biala-glinka-anapska-ze-srebrem

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź szeroką ofertę sklepu amfora.pl, posiadającego duży wybór kosmetyków zawierających koloidalne srebro.

Amfora.pl – Wszystko dla Twojego piękna!

Kosmetyki z jonami srebra, właściwości, kiedy stosować?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a