Kosmetyki z nadtlenkiem benzoilu, jak działają, kiedy stosować?

Kosmetyki z nadtlenkiem benzoilu, zyskują coraz bardziej na popularności. Jednak co to jest nadtlenek benzoilu, jakie posiada skutki uboczne oraz jak stosować tego dowiecie się z tego artykułu!

Kosmetyki z nadtlenkiem benzoilu

Czym jest nadtlenek benzoilu

Nadtlenek benzoilu to substancja dostępna w preparatach na receptę (w większym stężeniu) jak i w ogólnie dostępnych kosmetykach. Jest jednym z najsilniejszych środków stosowanych przy leczeniu trądziku.

Nadtlenek benzoilu działanie

Preparaty zawierające nadtlenek benzoilu, pozwalają łatwo pozbyć się bakterii beztlenowych, stanowiących główną przyczynę trądziku. Jednocześnie, działa on jak peeling, usuwając warstwę martwych komórek naskórka. Dzięki temu, można zwalczyć jednocześnie dwie najważniejsze przyczyny trądziku. Oczyszczenie skóry jest widoczne już po kilku użyciach.
Zmniejsza on także pory skóry i rozjaśnia cerę. Regularne stosowanie preparatów z nadtlenkiem benzoilu, zmniejsza częstotliwość występowania pryszczy, bez konieczności stosowania antybiotyków. Stosuje się go także jako dodatek do kuracji antybiotykowej, w cięższych zachorowaniach.

Kosmetyki z nadtlenkiem benzoilu

Nadtlenek benzoilu znajdziemy w kremach oraz żelach do stosowania na skórę. Popularne są także preparaty w formie zawiesiny.

Kiedy stosować preparaty bazujące na nadtlenku benzoilu?

Najczęstszym wskazaniem do ich stosowania jest nasilony trądzik młodzieńczy. Będzie pomagał także w przypadku ropnego zakażenia skóry i silnym łojotoku. Preparaty zawierające mniejsze stężenie nadtlenku, mogą być stosowane także przy cerze mieszanej, skłonnej do wyprysków w tłustych rejonach. Jego działanie jest miejscowe, dlatego krem lub zawiesinę z nadtlenkiem benzoilu, można stosować także na pojedyncze zmiany.
Preparaty zawierające nadtlenek benzoilu mogą podrażniać skórę, dlatego nie powinno się ich nakładać przed ekspozycją na słońce, depilacją lub goleniem, a także, jeśli stosujemy inne kosmetyki o podobnym działaniu.
Nadtlenek benzoilu to skuteczny środek, który pozwala w krótkim czasie znacznie ograniczyć trądzik. Jest też stosunkowo bezpieczny i tani, co wpłynęło na jego dużą popularność wśród młodych osób.

Nadtlenek benzoilu, a ciąża

Nadtlenek benzoilu nie może być stosowany w ciąży i podczas karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem – należy do grupy substancji, które mogą być używane tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Skutki uboczne

U części osób ze skórą trądzikową, może wystąpić reakcja alergiczna na kosmetyki z nadtlenkiem benzoilu. Jeśli utrzymują się one dłużej niż kilka dni, należy odstawić preparat.
Częste lub ciągłe stosowanie preparatów zawierających nadtlenek benzoilu, należy skonsultować z dermatologiem, ponieważ jest to substancja o silnym działaniu utleniającym. Nie stosuje się go także u dzieci poniżej 12 roku życia.

W sklepie amfora.pl, znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do odpowiedniej pielęgnacji swojego ciała.

Amfora.pl – Wszystko dla Twojego piękna!

Kosmetyki z nadtlenkiem benzoilu, jak działają, kiedy stosować?
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a