Koszulka ombre DIY krok po kroku – jak zrobić koszulkę?

Samodzielne przygotowanie koszulki w popularnym ostatnimi czasy stylu ombre to sposób, by stworzyć sobie niepowtarzalne ubrania, którymi będzie można zachwycić znajomych. Jeśli sklepowe nowości zdążyły Ci się znudzić i szukasz czegoś oryginalnego, nie zwlekaj, spróbuj swoich sił i stwórz sobie unikalną koszulkę na lato!

Koszulka ombre – co będzie potrzebne?

Żeby samodzielnie stworzyć ubrania, takie jak koszulka ombre, należy odpowiednio się do tego przygotować. Przede wszystkim warto sprawdzić, jak wyglądają najmodniejsze koszulki, wydrukować sobie kilka zdjęć, by wiedzieć, do jakiego efektu będzie się dążyć. Dobrym miejscem do poszukiwania zdjęć będą strony internetowe i blogi DIY (Do It Yourself), na których ludzie publikują stworzone przez siebie ubrania oraz sposoby ich stworzenia.

Przed przystąpieniem do koloryzacji koszulki należy zaopatrzyć się w następujące akcesoria:

 • koszulkę (białą lub dowolnego koloru, z którego chcemy farbować),
 • barwnik do materiałów w wybranym kolorze,
 • wiaderko bądź miska,
 • gumowe rękawiczki,
 • przegotowaną, gorącą wodę,
 • łyżkę drewnianą i stołową.

Koszulka ombre krok po kroku – jak zrobić?

Mając gotowy zestaw niezbędnych akcesoriów, można już przejść do przygotowania koszulki. Farbowanie koszulek za pomocą barwnika jest stosunkowo proste i nie powinno powodować problemów nawet mniej wprawionym osobom. Poniżej znajduje się opis krok po kroku, jak odpowiednio przygotować koszulkę:

 1. Na początek należy rozpuścić w gorącej, przegotowanej wodzie barwnik, którym zamierza się pofarbować koszulkę. Nie należy wsypywać od razu całego barwnika, lepiej dodawać go po trochu do momentu uzyskania pożądanego odcieniu koloru. Dodany do wody barwnik należy dokładnie wymieszkać stołową łyżką.
 2. Przygotowaną koszulkę należy zamoczyć w wodzie. Na początek zanurzamy część, która ma być zafarbowana najmocniej. Odczekujemy kilka minut, po czym zanurzamy koszulkę nieco bardziej i ponownie czekamy kilka minut (im głębiej moczymy koszulkę, tym krótszy czas odstępów pomiędzy kolejnymi zanurzeniami). Najjaśniejszą część koszulki moczymy jedynie przez 30 sekund. By mieć pewność, że kolor odpowiednio pokrył koszulkę, można sobie pomóc poruszając nią w barwniku za pomocą drewnianej łyżki.
 3. Po zamoczeniu koszulki dokładnie ją wyżynamy. Robimy to w rękawiczkach, by zabezpieczyć ręce przed zafarbowaniem.
 4. Wywieszamy koszulkę do wyschnięcia.
 1. Po wyschnięciu koszulki należy solidnie ją opłukać. Czynność należy wykonywać tak długo, aż spływająca z koszulki woda nie zacznie być czysta (pozbawiona śladów barwnika)
 2. Po ponownym wyschnięciu koszulka jest gotowa do noszenia.

Odpowiednio przygotowana koszulka nadaje się do codziennego noszenia. Nie należy martwić się tym, jak nosić tego typu ubrania – jeśli odpowiednio wykonało się wszystkie kroki, koszulka nie powinna barwić skóry ani tracić koloru podczas prania.

Ubrania typu ombre to doskonale wyglądającym, modny wzór popularny szczególnie wiosną i latem, dlatego też warto spróbować swoich sił, by niedużym kosztem sprezentować sobie oryginalne, ciekawie wyglądające ubranie.

 

Koszulka ombre DIY krok po kroku – jak zrobić koszulkę?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a