Kręcone włosy – cięcie, pielęgnacja. Jak układać? Jak obciąć?

Każda posiadaczka prostych włosów przynajmniej raz marzyła o gęstych lokach na głowie. Tymczasem panie o kręconych włosach niejednokrotnie pragną diametralnie zmienić swoją fryzurę, gdyż nie potrafią nad lokami zapanować. Nic w tym dziwnego, bowiem kręcone włosy wymagają nie tylko specjalnej pielęgnacji, ale też odpowiedniego cięcia. Dopiero po spełnieniu tych dwóch warunków loki będą dobrze się prezentować. Jak obciąć kręcone włosy, aby ujarzmić ich naturalny nieład? 

kręcone włosy

Kręcone włosy – jak obciąć?

Kręcone włosy mogą być dla ich posiadaczek albo błogosławieństwem, albo koszmarem. Z całą pewnością wyglądają niezwykle kobieco, są eleganckie i przyciągają wzrok. Niestety są też bardzo trudne w pielęgnacji i stylizacji, a co więcej są bardzo podatne na wilgoć, przez co mają tendencję do puszenia się. Aby ułatwić sobie poskromienie kręconych włosów, dobrze jest je odpowiednio obciąć. Co warto wiedzieć o ścinaniu loków?

Cięcie kręconych włosów przede wszystkim powinno opierać się na typie posiadanych loków. Inna fryzura lepiej sprawdzi się przy lokach gęstych, inna w przypadku niewielkiego skręcenia włosa. Jednak zawsze cięcie kręconych włosów powinno odbywać się w profesjonalnym salonie fryzjerskim, gdyż wymaga ono niezwykle dużej precyzji i doświadczenia. O czym warto pamiętać, ścinając włosy kręcone?

  1. Długość nie ma znaczenia. Włosy kręcone można nosić zarówno w wersji długiej, jak i krótkiej. Wszystko zależy od naszych preferencji i naszej urody.
  2. Jeśli mokre włosy kręcone skrócimy o jeden centymetr, suche stracą na długości kilka centymetrów. Im włosy są bardziej skręcone, tym ta różnica będzie większa.
  3. Grzywka pasuje także do włosów kręconych, z pominięciem tych o bardzo mocnym skręcie. Ponadto grzywki nie poleca się prostować, jeśli resztę kręconych włosów pozostawiamy bez zmian.
  4. W przypadku włosów kręconych należy unikać ich degażowania (przerzedzania) oraz ostrego cieniowania.

Krótkie kręcone włosy

 Krótkie fryzury z lokami wyglądają niezwykle atrakcyjnie i wbrew pozorom bardzo kobieco. Doskonale prezentują twarz oraz eksponują szyję i dekolt. Aby ujarzmić ten rodzaj fryzury, dobrze jest najpierw zadbać o loki – w tym celu przyda się pianka i preparaty nawilżające. Ożywią one loki, nadając im sprężystości. Włosy kręcone krótkie najlepiej będą wyglądać w cięciu afro, bob czy pixie. Odważniejsze panie mogą nawet zdecydować się na irokeza.

1. Maska do włosów kręconych Elfa Pharmkręcone włosySprawdź!
2. Marion Hair Lotion – kręcone włosykręcone włosySprawdź!

Jak układać kręcone włosy?

 Każda posiadaczka kręconych włosów wie z doświadczenia, że ujarzmienie kręconych włosów to spore wyzwanie. Jeśli jednak zaopatrzymy się w odpowiednie kosmetyki i zwrócimy uwagę na kilka szczegółów, czynność ta może okazać się nieco łatwiejsza. O czym pamiętać podczas tworzenia fryzury z lokami?

  • Włosy należy myć delikatnie specjalnym szamponem w letniej wodzie. Nie można też ich mocno wycierać ręcznikiem.
  • Zawsze po umyciu włosów należy stosować odżywkę lub maskę nawilżającą przeznaczoną dla włosów kręconych.
  • Do stylizacji włosów warto wykorzystać specjalne pianki, żele lub inne środki drogeryjne.
  • Włosy suszymy suszarką z dyfuzorem, najlepiej taką, która generuje podmuch chłodnego powietrza.

Kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów kręconych, znajdziesz w AMFORA.PL

Kręcone włosy – cięcie, pielęgnacja. Jak układać? Jak obciąć?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a