Krem na rozstępy w ciąży – jaki krem jest najlepszy? Sposób na rozstępy

Rozstępy w ciąży to problem wielu przyszłych mam, nawet takich, które nigdy nie musiały walczyć z rozstępami. Jednak z tego typu problemem można walczyć. Poniżej przedstawiam zestawienie najlepszych kremów na rozstępy w ciąży, a także wskazówki jak wybrać najlepszy krem na rozstępy w ciąży dla siebie.

Krem na rozstępy w ciąży – jak wybrać?

Producenci w większości kremów zalecają, aby zacząć je stosować po 3 miesiącu ciąży. Jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania ich już na początku pierwszego trymestru. Jeśli wolisz dmuchać na zimne, spraw sobie krem, który może stosować od samego początku.

Czy kremy na rozstępy są bezpieczne?

Tak kremy na rozstępy są w 100% bezpieczne dla kobiet w ciąży, gdyż żaden z ich składników nie przeniknie do krwiobiegu. Warto jednak, przed użyciem kosmetyku zrobić na sobie próbę uczuleniową. Wystrzegajmy się również stosowania preparatów zarówno na rozstępy jak i cellulit, które zawierają w składzie kofeinę. Takie kosmetyki pobudzają krążenie i mogą powodować rozszerzanie się naczyń krwionośnych.

krem na rozstępy w ciąży

RANKING KREMÓW NA ROZSTĘPY W CIĄŻY 

 

1. Bio-Oil olejek na blizny oraz rozstępykrem na rozstępy w ciążySprawdź!
2. Nacomi Intensywnie pielęgnujące masło do ciała dla kobiet w ciąży krem na rozstępy w ciążySprawdź!
3. Bielenda Sexi Mama – krem przeciw rozstępomkrem na rozstępy w ciążySprawdź!

Sposób na rozstępy – co oprócz kremów?

Przyszłe mamy mogą również zaopatrzyć się w różnorodne oliwki do masażu, ale także takie, które zapobiegają powstawaniu rozstępów lub je łagodzą. W aptekach oraz drogeriach jest wiele tego typu olejków, które nadają się dla kobiet w ciąży oraz nie posiadają żadnych przeciwwskazań w stosowaniu. Pomocne w pielęgnacji mogą być również delikatne masaże. Najlepiej wykonywane przez specjalistę lub przez mamę z użyciem właśnie oliwki. Wykonywanie kolistych ruchów dłonią wpływa pozytywnie na krążenie, kondycję skóry, a w dodatku może wpłynąć uspokajająco na np. sen maluszka.

Olejki na rozstępy w ciąży.

Oprócz kremów czy balsamów, działanie zapobiegające powstawaniu rozstępów, posiadają również olejki. Można je stosować w postaci zwykłych, tłoczonych olejków lub kosmetyków na ich bazie, z dodatkiem innych składników. Olejami o udowodnionym działaniu na rozstępy są: migdałowy, jojoba, z pestek winogron, z kiełków pszenicy oraz masło shea lub kakaowe. Można również pokusić się o skorzystanie z gotowych kosmetyków w takiej formie. Do najpopularniejszych należą: Babydream fur Mama oraz Bio – Oil.

 

Szukasz kosmetyków do pielęgnacja dla przyszłych mam? Sprawdź w sklepi amfora.pl

 

Krem na rozstępy w ciąży – jaki krem jest najlepszy? Sposób na rozstępy
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a