Krem do twarzy, jak wybrać, na co zwracać uwagę oraz jak zrobić w domu. DIY

Krem do twarzy to podstawowy kosmetyk do pielęgnacji twarzy każdej kobiety. Doradzamy, jak dobrać i na co zwracać uwagę, w trakcie stosowania.

krem do twarzy

Jak dobrać krem do twarzy

Coraz bogatsza oferta kremów do twarzy sprawia, że wybranie odpowiedniego kremu, może sprawiać duże problemy. Krem do twarzy dobieramy, zwracając uwagę na takie czynniki, jak:
Stan naszej cery – zmarszczki, problem trądziku, nieprawidłowe rogowacenie i przesuszanie się i inne problemy.
Rodzaj cery (tłusta, przesuszona, mieszana, naczynkowa).
Alergie, na które cierpimy – osoby z dużą skłonnością do alergii, muszą unikać kremów zawierających konserwanty i parabeny.
Składniki kremu – im lista jest dłuższa, tym gorzej, bo krem może zawierać wtedy szkodliwe substancje. Krem nie może także zapychać porów skóry (szczególnie przy trądziku).

Jak przechowywać kremy do twarzy

Na opakowaniu kremu do twarzy zanotujmy jego datę otwarcia i zwróćmy uwagę na to, ile może stać on otwarty po odpieczętowaniu. Najczęściej są to 3 miesiące lub pół roku. Kremy do twarzy przechowujemy w temperaturze zalecanej przez producenta, w suchym miejscu, bez dostępu światła. Krem zachowa dłużej swoje walory, jeśli będziemy go wyjmowali z opakowania, za pomocą patyczka lub plastikowej łyżeczki, a nie palcem.

Jak wybrać krem dla alergików?

Większość tanich kosmetyków do twarzy, zawiera takie substancje, jak parabeny, konserwanty i aromaty, które podrażniają skórę. Można w nich znaleźć także syntetyczne oleje oraz substancje pochodzenia GMO, które wpływają niekorzystnie nie tylko na alergiczną cerę. Z tego powodu, najlepszym wyborem, jeśli chodzi o kremy dla alergików, są serie kosmetyków medycznych, oraz kremy hipoalergiczne. Naturalne kosmetyki mają krótszy okres ważności oraz są droższe od tradycyjnych, ale za to, wywołują alergie znacznie rzadziej od tańszych odpowiedników.
Przed zakupem kremu, warto poprosić o jego próbkę i przetestować go w niewidocznym miejscu na skórze, na przykład w zagłębieniu łokcia. Jeśli po upływie 24 godzin nie pojawi się zaczerwienienie, krem prawdopodobnie będzie bezpieczny.

Jak zrobić domowy krem do twarzy?

Domowe kremy do twarzy, nie zawierają sztucznych dodatków, a ich użytkownik, ma 100% pewność, jakie składniki zawierają. Aby zrobić własny krem do twarzy, można zarówno zamówić gotowy zestaw oczyszczonych składników i następnie wymieszać go w domu, jak i wykorzystać domowe recepty. Popularne składniki wchodzące w skład kremu do twarzy, to na przykład olejek arganowy, masło shea, masło kokosowe, gliceryna, hydrolaty czy olejki aromatyczne. Krem można rozmieszać w moździerzu lub używając miksera lub blendera.

Babuszka Agafia Krem do twarzy na dzień

Yoskine Kirei Lifting 60

Bioline Krem nawilżający na dzień i na noc

Uroda Melisa Krem przeciwzmarszczkowy

Ziaja Masło kakaowe Krem Q10

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź ofertę sklepu amfora.pl, posiadający szeroki wybór kremów do twarzy!

Zobacz więcej kremów do twarzy w sklepie amfora.pl!

Krem do twarzy, jak wybrać, na co zwracać uwagę oraz jak zrobić w domu. DIY
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a