Lakier żelowy do paznokci bez lampy – jaki wybrać, malowanie paznokci

Każda kobieta marzy o tym, by mieć zadbane, piękne dłonie, jednak dbanie o nie może być kosztowne, szczególnie jeśli w grę wchodzi hybrydowe malowanie paznokci. Kupienie sprzętu we własnym zakresie również wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego też producenci lakierów stworzyli specjalne żelowe produkty, dzięki którym w korzystania z lampy UV można uzyskać długotrwały efekt idealnych paznokci.

Lakier żelowy do paznokci bez lampy – jak wybrać?

By w domowym zaciszu niedużym kosztem uzyskać doskonały, trwały efekt pomalowanych paznokci należy wiedzieć, czym charakteryzują się dobre lakiery żelowe bez lampy. Przy wyborze, należy zwrócić uwagę na:

  • konsystencja lakier żelowy powinien być odpowiednio gęsty, by dobrze pokryć płytkę paznokcia. Gęstsze lakiery łatwiej precyzyjnie rozprowadzić, co ma duże znaczenie w przypadku trwałego lakierowania. Żeby sprawdzić konsystencję lakieru wystarczy obrócić opakowanie i przyjrzeć się, jak lakier będzie przelewał się w środku;
  • wybór pędzla – pędzelek do rozprowadzania lakieru powinien być odpowiednio gruby i elastyczny. Niezwykle ważne jest, by podczas malowania nie wypadały z niego włókna, co może się zdarzyć w przypadku lakierów niskiej jakości;
  • kolorystyka – duży wybór kolorów to zdecydowanie ważna cecha lakierów, jednak jeszcze ważniejsze jest sprawdzenie, jak lakier sprawdza się pod wpływem czasu. Do tego celu najlepiej skorzystać z zestawu próbek i porównać je z kolorem lakieru na opakowaniu, by zobaczyć rzeczywisty kolor;
  • warstwa zabezpieczająca – dobry lakier żelowy charakteryzuje się długą wytrzymałością, aby o niego zadbać, warto wybrać zestaw, do którego dołączony jest specjalny top do pokrywania lakieru z kolorem. Pomaga on dodatkowo utwardzić warstwę i zapewnić jej odpowiedni połysk.

Szukając odpowiedniego lakieru warto również dowiedzieć się, jakie najlepsze produkty polecają specjaliści i klienci, którzy mieli z nimi do czynienia. W tym celu warto wykorzystać rankingi, które w prosty sposób pomogą rozeznać się w ofercie.

Jak malować paznokcie lakierem żelowym?

By otrzymać najlepszy efekt podczas malowania paznokci należy przestrzegać zasad, dzięki którym uda się najlepiej zadbać o wyrazistość i długotrwałość koloru:

  1. Przed użyciem lakieru należy oczyścić i zmatowić płytki paznokci.
  2. Po oczyszczeniu płytek należy położyć na paznokcie pierwszą warstwę lakieru.
  3. Po wyschnięciu pierwszej warstwy należy nałożyć i równomiernie rozprowadzić drugą warstwę lakieru.
  4. Po wyschnięciu lakieru należy pokryć go warstwą zabezpieczającą dołączonego do zestawu (bądź dokupionego) topu.
  5. Paznokcie żelowe bez lampy UV można zmywać z paznokci zwyczajnym lakierem.

Paznokcie pomalowane lakierem żelowym nie wymagającym utwardzania lampą są równie twarde i wytrzymałe co te wymagające lampy. Posiadają żywe kolory, a dzięki topowi również odpowiedni błysk. W zależności od rodzaju paznokci i częstotliwości wykonywania prac (takich jak zmywanie), które mogą negatywnie wpłynąć na lakier, czas cieszenia się doskonałym efektem może być różny. Przeważnie jednak lakiery tego typu trzymają się na paznokciach do 14 dni.

1. BELL Lakier UV GelLakier żelowy do paznokci lakier gel bellSprawdź cenę!
2. Astor Gel Colour – no light nailLakier żelowy do paznokci astor nail gelSprawdź cenę!
3. Ados Lakier do paznokci żelowyLakier żelowy do paznokci ados gel nailSprawdź cenę!

SZUKASZ LAKIERÓW DO PAZNOKCI LUB KOSMETYKÓW ? 

SPRAWDŹ SKLEP AMFORA.PL

Lakier żelowy do paznokci bez lampy – jaki wybrać, malowanie paznokci
5 (100%) 3 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a