Lakiery żelowe, czym są, jak stosować, czy niszczą paznokcie?

Lakiery żelowe mają być skuteczną alternatywą dla paznokci hybrydowych. Według obietnic producentów są bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i odpryski. Czym się charakteryzują? Czy można nakładać je samodzielnie w domu i czy warto po nie sięgnąć?

Lakiery żelowe

Lakiery żelowe – co to takiego?

Lakiery żelowe można podzielić na dwie kategorie, które różnią się metodami aplikacji:
Lakiery żelowe stosowane w salonach kosmetycznych, które utrwala się za pomocą lampy UV. To kosmetyki dające trwały i ładny efekt, ale zabiegi tego typu są znacznie droższe od lakierów żelowych do samodzielnego zastosowania.
Lakiery żelowe do samodzielnego stosowania w domu, bez konieczności utrwalania ich promieniowaniem UV. Są dostępne w dobrych drogeriach, zapewniają trwały efekt, ale można nakładać je samodzielnie. Są znacznie tańsze od regularnych wizyt w salonach kosmetycznych.

 

Ranking najpopularniejszych żelowych lakierów do paznokci 2016

1. BELL Bell Lakier GEL 4 D nr 05
2. BELL Lakier GEL 4 D nr 06
3. Golden Rose Prodigy Gel Colour żelowy lakier do paznokci 9 10,7ml
4. Golden Rose Prodigy Gel Colour żelowy lakier do paznokci 1 10,7ml
5. Astor Perfect Stay Gel Shine 118 12ml

 

Lakier żelowy bez lampy

Lakiery żelowe utrwalane promieniowaniem UV są powszechnie stosowane w salonach kosmetycznych. Mają wiele zalet (między innymi nieprzeciętną trwałość), ale mają także mankamenty. Użytkowanie promieniowania UV budzi wątpliwości, szczególnie jeśli chciałoby się wykonywać żelowe paznokcie regularnie.
Na szczęście od jakiegoś czasu coraz więcej firm ma w swojej ofercie żelowe lakiery, które nie muszą być utrwalane lampą, a wymagają zastosowania warstwy utrwalającej (top coat). Są to produkty o bardzo wysokiej trwałości (zdecydowanie wyższej od tradycyjnych lakierów do paznokci).

Jak nakładać lakiery żelowe?

Nakładanie lakierów poszczególnych producentów może być różne. W większości przypadków oczyszczoną i odtłuszczoną płytkę paznokcia pokrywa się wybranym lakierem. Kolejnym krokiem jest pokrycie lakieru żelowego lakierem top coat tego samego producenta (kosmetyki te są często dostępne w zestawach).

Lakieru żelowego można używać bez lakieru top coat, ale wówczas kosmetyk nie będzie tak trwały.

Czy lakier żelowy niszczy paznokcie?

Żelowe zdobienie paznokci to jedna z popularniejszych metod. Jeśli sięgniemy po sprawdzone kosmetyki i będziemy użytkować je zgodnie z zaleceniami producenta, paznokcie nie odczują żadnych negatywnych skutków.
Żelowy lakier utwardza paznokcie, w pewnym sensie zapobiega więc ich łamaniu. To dobra technika malowania paznokci słabszych, które łatwo się kruszą.
Jakie lakiery żelowe wybrać?
Wybór lakierów żelowych do paznokci jest ogromny. Warto sięgnąć po produkty znanych i cenionych firm kosmetycznych (nie zawsze wysoka cena jest wyznacznikiem jakości). Lakiery, które są szczególnie chętnie wybierane to produkty firm:

Astor – Perfect Stay Gel Color.
Golden Rose Prodigy Gel Duo.
BELL lakier GEL 4D.
Oraz wiele innych.

Zobacz żelowe lakiery do paznokci w sklepie amfora.pl

Lakiery żelowe, czym są, jak stosować, czy niszczą paznokcie?
4 (80%) 3 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a