Łupież – jak się go pozbyć? Domowe sposoby

Łupież to choroba skóry głowy, a także problem mogący powodować zawstydzenie w towarzystwie. Jednak łupież jest przede wszystkim bardzo uporczywy, ponieważ objawia się potrzebą ciągłego drapania po głowie. Na szczęście choroba ta wcale nie jest zaraźliwa, a do tego dość łatwo się jej pozbyć. Przetestować możemy domowe sposoby, jak i preparaty oferowane nam w aptekach. Sprawdźmy co zrobić, by mieć łupież z głowy!

Łupież – jak powstaje?

Najczęstsza przyczyna łupieżu to szybki rozwój grzybów drożdżopodobnych ze szczepu Malassezia. Każdy z nas posiada takie grzyby na swojej skórze głowy, jednak do łupieżu dochodzi jedynie w momencie, gdy ich rozwój jest gwałtowny i wzmożony. Namnażaniu się tych grzybów sprzyjają czynniki takie jak nadmierna produkcja łoju, znaczne niedobory cynku w organizmie, alergie, przesuszona skóra głowy lub pogorszenie się odporności organizmu. Klasyczne objawy łupieżu to odchodzenie małych i białych lub większych i żółtych płatów naskórka ze skóry głowy. Do tego obserwuje się ciągłe lub okresowe swędzenie, a także łojotok. Łupież biały to forma łagodna tego schorzenia. Z kolei żółtawy łupież tłusty jest problemem poważnym, który może świadczyć o łojotokowym zapaleniu skóry. Dlatego należy zgłosić się z nim do lekarza dermatologa.

łupież szampon przeciwłupieżowySprawdź!
szampon przeciwłupieżowy łupież Sprawdź!
szampon przeciwłupieżowySprawdź!

Walka z łupieżem – domowe sposoby

Łupież leczy się poprzez odżywianie skóry głowy za pomocą lekko podgrzanej oliwki, którą wmasowuje się w skórę głowy. Można też stosować glinki, które działają antybakteryjnie i regulują wydzielanie łoju. Sprawdza się także zwykła cytryna – wystarczy wcierać jeden plaster z cytryny w skórę głowy. Do płukania włosów z łupieżem poleca się stosowanie naparów z pokrzywą lub dodatkiem octu. Warunkiem skuteczności tych sposobów jest ich regularne stosowanie.

Zobacz również:  Pielęgnacja włosów – kosmetyki

Apteczne specyfiki na łupież

Preparaty z apteki powinny być łagodne. Warto stosować szampony posiadające w składzie cynk lub suplementować ten składnik za pomocą preparatów doustnych. Świetnie sprawdzą się także kosmetyki z dodatkiem wosku pszczelego czy soli z Morza Martwego.

Zobacz ofertę kosmetyków do pielęgnacji włosów w sklepie amfora.pl

Łupież – jak się go pozbyć? Domowe sposoby
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a