Jaki makijaż do czarnych oprawek okularów? Makijaż dla okularnicy

Jeszcze do niedawna noszenie okularów wiązało się z zakupem niezbyt estetycznych oprawek, które pełniły rolę wyłącznie przedmiotów o charakterze czysto praktycznym. Dziś okulary to designerskie akcesoria, podkreślające urodę i dodające charakteru. Niektóre wręcz mogą być traktowane jako biżuteria. Obecnie dużą popularnością cieszą się okulary w kolorze czarnym. Jaki makijaż będzie pasować okularnicom z takimi oprawkami? Jaki makijaż do czarnych oprawek będzie najlepszy?

Jaki makijaż do czarnych oprawek?

Okulary przede wszystkim powinny być dobierane do kształtu twarzy. Jednak ich wygląd także ma znaczenie. Modne okulary z czarnymi oprawkami w szczególności będą wspaniale prezentować się u brunetek i szatynek, blondynkom bowiem będą lepiej pasować oprawki w jaśniejszych, ciepłych kolorach. Jeśli już zdecydujemy się na wyraziste, smoliste oprawki, dobrze jest także dobrać do nich właściwy makijaż. Jaki make-up sprawdzi się u okularnic?

makijaż do czarnych oprawek makijaż do okularów

Wiele kobiet mających problemy ze wzrokiem zastanawia się, jaki makijaż do czarnych okularów będzie najodpowiedniejszy. Okularnice przede wszystkim powinny pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze warto zadbać o nałożenie korektora pod oczy, aby zlikwidować wszelkie zaczerwienienia i inne niedoskonałości, bowiem okulary, zwłaszcza te o większych i plusowych szkłach, bardzo eksponują ten fragment twarzy. O czym jeszcze warto pamiętać?

Jak podkreślić oczy w okularach? Co szczególnie powinny podkreślać okularnice?

Okularnice powinny zatroszczyć się o wymodelowanie brwi (konieczne będą regularne wizyty u kosmetyczki) oraz o wyraziste pomalowanie ust. Dobrze będzie także zdecydować się na delikatny makijaż oka i użycie jaśniejszych cieni, np. w kolorze beżowym, szampańskim czy szarym. Odważniejsze panie mogą wykonać dekoracyjną kreskę eyelinerem na górnej powiece. Jak w każdym make-upie, także w tym dla okularnic, nie może zabraknąć tuszu do rzęs. Zanim jednak rzęsy dobrze wytuszujemy, warto podkręcić je zalotką. Można także skorzystać z doklejenia kępek sztucznych rzęs, aby jeszcze bardziej otworzyć oko i nadać swojemu spojrzeniu atrakcyjności i odrobiny tajemniczości.

makijaż do czarnych oprawekSprawdź!
makijaż do czarnych oprawekSprawdź!
Jaki makijaż do czarnych oprawek okularów? Makijaż dla okularnicy
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a