Makijaż do szkoły, czyli make-up dla 13,14,15,16 latki!

Każda nastolatka chce w szkole wyglądać jak najlepiej. Do tego służą jej modne ubrania, ładna fryzura, a także staranny makijaż. W tak wczesnym wieku jednak powinien on być nad wyraz subtelny. Nadmiar kosmetyków mógłby bowiem jedynie zaszkodzić delikatnej jeszcze cerze. Przedstawiamy kompleksowy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak wykonać makijaż do szkoły dla 13,14,15 oraz 16 latki!

 

Jak zrobić idealny makijaż do szkoły?

Nie każda szkoła pozwala na mocny i wyraźny makijaż jej uczennic. W niektórych nawet panuje zakaz malowania się i farbowania włosów. Faktycznie mocny makijaż u tak młodych dziewcząt mógłby wyglądać nieodpowiednio, a nawet wulgarnie. Powinien zatem być zachowany umiar i zdrowy rozsądek. Aby wykonać delikatny makijaż do szkoły, potrzeba tak naprawdę niewiele:

  • pierwszy powinien być delikatny krem tonujący typu BB, który zastąpi ciężki podkład. Taki krem ujednolici cerę, doda jej blasku, ale nie spowoduje efektu tapety,
  • kolejny krok jest opcjonalny i jest nim nałożenie korektora na ewentualne wypryski,
  • warto także nałożyć odrobinę cienia do powiek w beżowym, cielistym kolorze, który rozświetli powiekę i powiększy oko,
  • twarz warto obsypać odrobiną transparentnego pudru,
  • czarna maskara będzie świetnym wykończeniem makijażu,
  • warto również nałożyć delikatną, także transparentną pomadkę na usta.

Jaki makijaż do szkoły dla 13- latki i 14-latki?

Dziewczęta w wieku 13 i 14 lat często cieszą się nieskazitelnie czystą, pozbawioną jeszcze niedoskonałości cerą. W ich wypadku zatem makijaż jest tylko opcjonalny, nie jest na pewno konieczny. Do podkreślenia urody dziewczynek w tym wieku mogą posłużyć:

Makijaż dla 13-latki nie może być wyzywający. Powinien być dziewczęcy i naturalny.

Jaki makijaż do szkoły dla 15-latki i 16-latki?

Dziewczynki w wieku 15 i 16 lat wchodzą już w trudny okres dojrzewania. W tym okresie bardzo często zaczynają się już problemy z cerą. Pojawiają się pryszcze, zaskórniki, czasem cera zaczyna się przetłuszczać. W tym wieku niezbędne zatem będą nieco inne kosmetyki:

  • podkład do twarzy – powinien być lekki, nie może zapychać porów, jednocześnie musi być jak najlepiej dopasowany do karnacji- powinno się wybierać odcień o ton jaśniejszy od cery,
  • korektor do twarzy służący do zakrywania wyprysków,
  • puder matujący transparentny lub w naturalnym odcieniu.

Te kosmetyki pozwolą na delikatne zakrycie wszelkich niedoskonałości. Do upiększenia posłużą natomiast:

Makijaż do szkoły – Jaki makijaż do 1 liceum?

Szkoły ponadgimnazjalne są już nieco bardziej liberalne i częściej można tam spotkać uczennice w pełnym makijażu. W tym wieku należy również postawić na kosmetyki, które pozwolą skórze oddychać i nie staną się powodem kolejnych młodzieńczych niedoskonałości cery.

Jaki makijaż do zdjęcia dowodowego?

W wieku 18 lat zwykle wykonuje się zdjęcie do dowodu osobistego. Ponieważ towarzyszy on człowiekowi przez dość długi czas, to wielu osobom zależy, aby wyglądać na nim jak najlepiej. Nie oznacza to jednak, że należy wybrać się do fotografa w pełnym, wieczorowym makijażu. Make-up nie może w żadnym wypadku diametralnie zmieniać wyglądu. Ma być schludny i estetyczny, ograniczony do kilku kosmetyków, tak aby wyglądał jak najbardziej naturalnie.

Odwiedź sklep amfora.pl, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne kosmetyki, do wykonania makijażu do szkoły! 

Zobacz niezbędne kosmetyki do wykonania makijażu w sklepie amfora.pl!

Makijaż do szkoły, czyli make-up dla 13,14,15,16 latki!
3.7 (73.33%) 3 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a