Makijaż do zdjęcia – jak wykonać? Jak zamaskować niedoskonałości?

Obiektyw aparatu jest bezlitosny. Ostre światło, lampa błyskowa – to wszystko może bardzo łatwo podkreślić nasze zmęczenie czy też niedoskonałości cery. Mimo, że nasz makijaż dzienny wygląd perfekcyjnie, to w przypadku zdjęć należy się zdecydowanie bardziej przygotować i zabezpieczyć. Jaki makijaż do zdjęcia sprawdzi się najlepiej? Jak go wykonać i ukryć niedoskonałości by na fotografii prezentować się świeżo i pięknie? Podpowiadamy!

makijaż do zdjęcia jak zrobić jaki do dowodu

Makijaż do zdjęcia – jak zrobić?

Po pierwsze i najważniejsze – zamaskuj niedoskonałości. W tym celu użyj korektora, którego odcień jest ton jaśniejszy od podkładu, aby zakamuflować wypryski lub cienie pod oczami. Następnie korektorem w zielonym kolorze pokryj zaczerwienione miejsce np. płatki nosa. Zielony kolor niweluje czerwienienie się, co w efekcie da nam jednolity koloryt skóry. Następnym krokiem jest podkład. Na co dzień nie jest to wskazane, ale do zdjęć koniecznie wybieramy mocno kryjąco podkład. Jeśli mamy problem ze świecącą się cerą, ważne, aby także ją dodatkowo zmatowił. Podkład musi być dokładnie rozprowadzony, tak aby nie odznaczał się od koloru szyi.

Modelowanie twarzy

Podkład został zaaplikowany, a więc możemy przystąpić do jakże ważnego na zdjęciach – konturowania twarzy. W tym celu używamy bronzera oraz rozświetlacza. Bronzerem zaznaczamy kości policzkowe, a także linię żuchwy (skóra wygląda jak muśnięta słońcem). Rozświetlacz nakładamy nad kością policzkową, bliżej skroni, a także delikatnie nad linią ust – co optycznie je uwydatnia. Gdy już zakończymy proces modelowania twarzy, pokrywamy ją pudrem utrwalającym. Może to być transparentny puder ryżowy, bądź taki w odcieniu naszej skóry.

Makijaż do zdjęcia – podkreślenie oczu

Pamiętajmy, że na zdjęciach nasz makijaż jest zawsze mniej intensywny niż w rzeczywistości. Znaczy to tyle, że nie musimy się obawiać mocniejszego podkreślenia oka, gdyż na zdjęciu efekt będzie bardziej delikatny. W celu zaznaczenia naszych oczu używamy matowych, ewentualnie lekko połyskujących cieni. Kolor – najlepiej neutralne brązy, beże lub granat i klasyczna czerń. Możemy wykonać delikatne smokey eyes w odcieniach brązu. Na dolną linię rzęs nakładamy jaśniejszy cień, tak samo w kąciku oka – to je powiększy. Przy górnej linii rzęs rysujemy czarną kreskę kredką lub linerem, a następnie mocno tuszujemy rzęsy. W makijażu oka, nie zapominamy o brwiach. To one nadają naszej twarzy charakteru, podkreślmy je naturalny sposób. Usta pomaluj szminką w jasnoróżowym kolorze najlepiej satynową szminką. Dla efektu pełniejszych warg, możemy zastosować wcześniej konturówkę.

Makijaż do zdjęcia dowodowego

Najważniejsze jak w przypadku zwykłych zdjęć, jest ujednolicenie koloru cery oraz zakrycie niedoskonałości. Sprawdzi się również w przypadku zdjęć do dowodu delikatne konturowanie twarzy. Zabieg ten podkreśli rysy twarzy. Oczy podkreślamy naturalnym brązem oraz tuszem,a szminka w kolorze zbliżonym kolorze do naszych ust.

Zobacz ofertę kosmetyków do makijażu w sklepie amfora.pl

Makijaż do zdjęcia – jak wykonać? Jak zamaskować niedoskonałości?
4 (80%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a